Katowice: Nosił w reklamówce narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy

2021-03-30 9:54 NAU
Katowice: Nosił w reklamówce narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który w reklamówce niósł narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy. Zatrzymany tłumaczył się, że znalazł torbę, a że jest osoba uzależnioną postanowił ją zabrać. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w reklamówce niósł narkotyki. Mężczyzna spacerował po Katowicach bez zasłoniętych ust i nosa. To brak maseczki i nerwowe rozglądanie się mężczyzny po okolicy zwróciło uwagę policjantów.

- Podczas czynności okazało się, że w plastikowej torbie mężczyzna przenosi ponad 5 tys. porcji dilerskich amfetaminy. 36-latek tłumaczył, że przed chwilą za garażami znalazł siatę i postanowił zabrać ja do domu, bo od czasu do czasu zażywa narkotyki - wyjaśnia młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, rzecznik katowickiej policji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wcześniej był już zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i włamania. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice- Zachód, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki