Katowice: Nosił w reklamówce narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy

2021-03-30 9:54
Katowice: Nosił w reklamówce narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który w reklamówce niósł narkotyki. Wpadł, bo nie miał maseczki na twarzy. Zatrzymany tłumaczył się, że znalazł torbę, a że jest osoba uzależnioną postanowił ją zabrać. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w reklamówce niósł narkotyki. Mężczyzna spacerował po Katowicach bez zasłoniętych ust i nosa. To brak maseczki i nerwowe rozglądanie się mężczyzny po okolicy zwróciło uwagę policjantów.

- Podczas czynności okazało się, że w plastikowej torbie mężczyzna przenosi ponad 5 tys. porcji dilerskich amfetaminy. 36-latek tłumaczył, że przed chwilą za garażami znalazł siatę i postanowił zabrać ja do domu, bo od czasu do czasu zażywa narkotyki - wyjaśnia młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, rzecznik katowickiej policji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wcześniej był już zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i włamania. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice- Zachód, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE