Katowice: Nawet 200 dodatkowych miejsc do parkowania w centrum. Znamy termin rozpoczęcia budowy parkingu wielopoziomowego

2021-02-19 13:24
Katowice: Nawet 200 dodatkowych miejsc do parkowania w centrum. Znamy termin rozpoczęcia parkingu wielopoziomowego
Autor: mat.prasowe Tak ma wyglądać wielopoziomowy parking na Tylnej Mariackiej w Katowicach

W ścisłym centrum Katowic już niebawem rozpocznie się budowa automatycznych i wielopoziomowych parkingów. Dzięki nim na Tylnej Mariackiej kierowcy będą mieli do dyspozycji nawet 200 dodatkowych miejsc parkingowych.

Dobra informacja dla kierowców w centrum Katowic. W październiku ma być gotowy wielopoziomowy, automatyczny parking na ul. Tylnej Mariackiej. A to oznacza ponad 200 dodatkowych miejsc do parkowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa wartego prawie 20 milionów złotych nowoczesnego parkingu rozpocznie się w maju.

- Na ulicy Tylnej Mariackiej planowana jest budowa 20 maszyn do parkowania, które posadowione zostaną w dwóch modułach - po 8 i 12 maszyn. Odpowiednio po 96 i 144 miejsca parkingowe. Łącznie - 245 miejsc parkingowych - powiedział nam Michał Mendala z Wydziału Komunikacji Społecznej katowickiego magistratu.

Poza tym na Tylnej Mariackiej powstanie 15 naziemnych miejsc do parkowania, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych.​ Budowa parkingu ma kosztować 19,7 mln zł.

Raport z anteny 19.02, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE