Katowice: Mural z Rafałem Trzaskowskim nie przetrwał nawet kilku godzin. Wandale już go zdewastowali [ZDJĘCIA]

2020-07-02 22:31 NAU

Wybory prezydenckie 2020 wciąż wywołują sporo emocji. Przekonaliśmy się o tym również w Katowicach po tym jak nieznani sprawcy postanowili zniszczyć dopiero co powstały mural z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego. Na obrazie pojawiły się wulgarne hasła i nie tylko. Zobaczcie.

Wybory prezydenckie 2020. Mural z Rafałem Trzaskowskim w Katowicach został zniszczony

Niespełna kilka godzin przetrwał mural z Rafałem Trzaskowskim, który w Katowicach stworzyli wolontariusze i sztabowcy kandydata na prezydenta. Zdążyli się pochwalić nowym muralem z wizerunkiem Trzaskowskiego w dzielnicy Dąb, a już po kilku godzinach malunek został zdewastowany. Nieznani sprawcy nabazgrali na muralu wulgarne hasła.

Sztabowcy z Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że na pewno tej sprawy tak nie zostawią. Sprawa została zgłoszona. Wiele osób już zdążyło w mediach społecznościowych wyrazić oburzenie tym aktem wandalizmu.

- Szkoda, ze nie było tam dyskretnego monitoringu! Bo to nie tylko chamstwo, to czysty wandalizm! - pisze jedna z internautek.

- Z całym szacunkiem, ale czego innego można było się spodziewać? Polityka budzi kontrowersje i kłóci ludzi. Przykro mi, że tworząc ten mural, nie myślano realistycznie i przyszłościowo (chyba, że właśnie taki był zamiar - zrobić prowokację i oszpecić kawałek bloku). Takie zachowania są dla przeciwników Trzaskowskiego świetnym argumentem do dalszej wojny o poglądy i sympatie, tym razem na polu bitwy o to, kto ma większy plakat wyborczy (czy też mural) i kto szybciej komu go zniszczy. Do przewidzenia - uważa inna z internautek.

Przypomnijmy, że mural według projektu Sasnala namalował Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych związany ze street artem, autor wielu murali i instalacji w przestrzeni publiczne.

- Postanowiliśmy wprowadzić trochę sztuki ulicznej w krajobraz miejski Katowic - mówił jeszcze wczoraj Łukasz Borkowski ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. ​Uważamy, że reklama, także ta polityczna, może przybierać estetyczne, atrakcyjne i niesztampowe formy ​- dodawał.

ZOBACZCIE JAK WYGLĄDA ZDEWASTOWANY MURAL Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM W KATOWICACH

Awantura przed oczyszczalnią Czajka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.