Katowice: Lokale na Mariackiej gotowe na pierwszy weekend po otwarciu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-05-22 14:11 NAU

Przed nami pierwszy weekend, w którym otwarte są restauracje, bary i lokale gastronomiczne po przerwie spowodowanej pandemią. Na ulic Mariackiej w Katowicach stanęły już ogródki restauracyjne, które są gotowe na przyjęcie gości w nowym reżimie sanitarnym. Szczegóły na slask.eska.pl.

Katowice: Lokale na Mariackiej gotowe na przyjęcie klientów

Weekend 23 i 24 maja będzie pierwszym, w którym po przerwie koronawirusowej działają restauracje, bary i lokale gastronomiczne. Ulica Mariacka w Katowicach zapewne zapełniły się ludźmi, ale musimy pamiętać, że choć knajpy są otwarte to jednak obowiązują pewne zasady sanitarne. Musimy zachowywać dystans i nie wolno nam siedzieć w lokalu z więcej niż jedną osoba.

Czy katowiczanie przestraszą się pandemii? Właściciele lokali na Mariackiej mają nadzieję, że jednak klienci chętnie odwiedzą w ten weekend bary i restauracje. Są na to bardzo dobrze przygotowani. Stoliki są dezynfekowane po każdym kliencie. Są też ustawione od siebie w regulaminowej odległości. Zobaczcie jak wyglądają lokale na Mariackiej w nowym reżimie sanitarnym. Mamy dla was zdjęcia i wideo.

Lokale na Mariackiej w Katowicach gotowe na pierwszy weekend po otwarciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Restauracje już otwarte. Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki?

Lokale gastronomiczne są już otwarte od 18 maja. Wszyscy się cieszą, bo powoli wraca normalność, ale jeszcze nie wszystkie obostrzenia zostały złagodzone. Wciąż czekamy na czwarty etap odmrażania gospodarki, który ma wejść w życie 1 czerwca. Wtedy też mają zostać otwarte kina, teatry, baseny czy siłownie. Będzie też możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego.

Czytaj więcej: Będzie można zorganizować wesele w 2020 roku! Ministerstwo Zdrowia daje zielone światło, ale są pewne warunki!