Katowice: Kontrola policji, sanepidu i skarbówki w otwartym klubie muzycznym Bavitto

2021-02-01 12:36
Katowice: Kontrola policji, sanepidu i skarbówki w otwartym klubie muzycznym Bavitto
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

W ostatni weekend klub muzyczny Bavitto w Katowicach był ponownie otwarty mimo obostrzeń. Ponownie przed klubem zebrały się tłumy chętnych do wejścia. Klienci musieli jednak poczekać, bo najpierw do lokalu wkroczyła kontrola sanepidu i urzędu skarbowego.

#otwieraMY - branża fitness czeka na klientów

Nalot policji, sanepidu i skarbówki na klub Bavitto w Katowicach

W sobotę, 30 stycznia klub muzyczny "Bavitto" w Katowicach był otwarty mimo obostrzeń. Krótko po otwarciu lokalu na miejsce pojawili się przedstawiciele sanepidu i urzędu skarbowego, którzy w asyście policji przeprowadzili drobiazgową kontrolę lokalu. Co było sprawdzane? Przede wszystkim czystość, świeżość produktów oferowanych klientów. Była to bardzo szczegółowa kontrola. Ostatecznie nie zakończyła się ona zamknięciem lokalu i klienci mogli wejść do klubu.

Sobota była kolejnym dniem kiedy "Bavitto" funkcjonuje jako Cocktail Bar. Można zamawiać drinki, ale parkiet do tańca nie jest udostępniony.

- Serdecznie zapraszamy od godziny 20:00 na pyszne autorskie drinki w akompaniamencie wyselekcjonowanej muzyki, o którą zadbają nasi DJe - informował już w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych klub muzyczny Bavitto.

Klub Bavitto w Katowicach otwarty mimo obostrzeń. Zainteresowanie jest rekordowe

Telefony z chęcią rezerwacji loży czy stolika na weekend w Bavitto idą już w setki. Ludzie są zmęczeni pandemią i przedłużającym się lockdown. Wiele młodych osób chce odreagować stres wizytą w klubie. Cocktail Bar w Bavitto okazał się hitem i obecnie zarezerwowanie stolika graniczy z cudem. Lokal działa pomimo obostrzeń sanitarnych. Na razie kontrole sanepidu nie doprowadziły do takich wydarzeń jak w Rybniku. WIĘCEJ: Po zamieszkach przed otwartym klubem w Rybniku trzy osoby usłyszały zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta

Wiadomo jednak, że kontrole w lokalu będą coraz częstsze. Wynika to ze słów premiera Mateusza Morawickiego.

- Trzeba przestrzegać reguł. Wiemy doskonale, że w takich miejscach jak dyskoteki, gdzie ludzie przebywają ze sobą dłuższy czas na niewielkiej powierzchni, ryzyko zakażenia jest szczególnie duże – powiedział premier.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE