Katowice: Kobieta nie została wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Egiptu

2021-04-07 7:59 NAU
Katowice: Kobieta nie została wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Egiptu
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

W Wielką Sobotę pewna 36-letnia kobieta chciała lecieć na wakacje do Egiptu. Jednak w trakcie kontroli granicznej na lotnisku Katowice-Airport okazało się, że kobieta powinna przebywać na izolacji domowej po zakażeniu koronawirusem. Polka nie została wpuszczona na pokład. Straciła pieniądze, ale grożą jej też inne konsekwencje.

Dla pewnej kobiety wylot na wakacje był ważniejszy przestrzegania zasad epidemicznych. 36-letnia kobieta 3 kwietnia stawiła się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Marsa Alam (Egipt). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na kobietę obowiązek odbycia izolacji domowej w dniach od 1 do 10 kwietnia. Mimo ciążącego na niej obowiązku Polka świadomie złamała zasady przebywania w izolacji domowej.

- Podróżna odmówiła przyjęcia mandatu i w związku z tym sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie. Jednocześnie funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną. Ponadto kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie Polki na pokład samolotu - poinformował Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

ZOBACZ TAKŻE: Napromieniowana paczka przejęta na lotnisku Katowice Airport. Co było w środku?

Funkcjonariusze Straży Granicznej przypominają, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Rozbudowa Terminalu B na Lotnisku w Katowicach Pyrzowicach