Katowice: Dwa razy okradł kolegę z telefonów. Policja nazywa to kradzieżą zuchwałą

i

Autor: KMP Katowice Katowice: Dwa razy okradł kolegę z telefonów. Policja nazywa to "kradzieżą zuchwałą"

Kryminalne

Katowice: Dwa razy okradł kolegę z telefonów. Policja nazywa to "kradzieżą zuchwałą"

Policja z Katowic zatrzymała mężczyznę, który dwukrotnie okradł swojego kolegę, a do tego napadł i okradł nieznaną mu kobietę. Mężczyzna podejrzany jest o "rozboje i kradzież zuchwałą".

Policjanci zatrzymali 30-latka, który na ul. Chopina okradł 19-latka z telefonu. Jak wynika z ustaleń, napastnik najpierw zażądał, aby ten mu oddał swój telefon, a gdy ten odmówił, 30-latek przewrócił 19-latka i zaczął go kopać. W pewnym momencie chłopakowi wypadł telefon z tylnej kieszeni. Agresor go podniósł i uciekł. Świadkiem całego zajścia była kobieta, która natychmiast powiadomiła katowickich policjantów i pomogła pobitemu chłopakowi. 

Kilka godzin później policjanci złapali złodzieja na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w centrum miasta. Zatrzymany jest osobą bezdomną i najczęściej wybiera takie miejsca na swój nocleg. Mężczyzna był zdziwiony widokiem policji. Sam telefon znaleziono niedaleko w krzakach, niestety uszkodzony.

Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna w kwietniu 2023 roku dopuścił się już rozboju na 19-latku. Wtedy również go pobił i ukradł mu 3 telefony komórkowe. Ponadto policjanci ustalili, że w tym samym czasie dokonał kradzieży szczególnie zuchwałej na szkodę nieznanej mu kobiety, kradnąc również telefon komórkowy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za rozboje i kradzież zuchwałą grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE