Na lotnisku Katowice Airport uruchomiono dodatkowy terminal pasażerski. Pozwoli to na utrzymanie dyscypliny sanitarnej [ZDJĘCIA]

i

Autor: Piotr Adamczyk/Katowice Airport

Katowice: Chcieli lecieć do Londynu mimo nałożonej kwarantanny. Interweniowała straż graniczna

2021-02-02 14:55

Trzej mężczyźni chcieli w ostatni weekend wsiąść na pokład samolotu lecącego z Katowic do Londynu. Uniemożliwi im to funkcjonariusze straży granicznej, którzy ujawnili, że na mężczyzn został nałożony obowiązek 10-dniowej kwarantanny.

Chcieli lecieć do Londynu mimo kwarantanny. Powstrzymała ich straż graniczna

Funkcjonariusze straży granicznej z Pyrzowic po raz kolejny ujawnili osoby, które chciały opuścić kraj mimo nałożonej kwarantanny. Tym razem chodzi o trzech mężczyzn, obywateli Polski, który w ubiegły weekend stawili się do odprawy granicznej samolotu lecącego do Londynu.

- W trakcie odprawy funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili, że na wszystkie osoby sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Zgodnie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń każdy z Polaków został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych - informują przedstawiciele placówki w Katowicach-Pyrzowicach.

Jak dobrze znasz Katowice Airport?

Pytanie 1 z 10
Jak daleko od centrum Katowic znajduje się lotnisko Katowice-Airport

To nie koniec. Dwa dni później kolejne dwie osoby, które nie zastosowały się do nałożonego przez sanepid obowiązku odbycia kwarantanny zamierzały udać się do Londynu. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych, jednakże Polak odmówił przyjęcia mandatu w związku z czym sporządzono wniosek o jego ukaranie do sądu.

- Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji. Ponadto decyzją Kapitana Statku Powietrznego, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu - informuje straż graniczna z Pyrzowic.

W Zabrzu powstał ekomural pochłaniający smog
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE