Katowice chcą pomóc gastronomii. Zostanie reaktywowany Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy

2020-10-28 17:30
Mariacka Katowice
Autor: Karol Świerkot, ESKAINFO.pl Mariacka Katowice

Branża gastronomiczna boryka się ogromnym kryzysem. Jak poinformował prezydent Marcin Krupa, miasto planuje reaktywację Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy. Więcej na slask.eska.pl

-Podjąłem decyzję, by reaktywować Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy w zakresie zwolnienia z czynszów w miejskich lokalach dla katowickich restauratorów na okres jednego miesiąca. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami tej branży, którzy mówią, że mogą nie przetrwać kolejnego okresu, w którym ich firmy będą zamknięte. Dlatego, jako miasto, ponownie chcemy pomóc tej branży - napisał na swoim Facebooku prezydent Marcin Krupa.

Przypomnijmy, Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy został wdrożony wiosną. Dotyczył trzech pakietów osłonowych: dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i artystów. Kwota wsparcia wyniosła 13 mln zł. Z kolei Powiatowy Urząd Pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej wypłacił ponad 141 mln zł.

Wśród zapisów Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy, poza 100% lub 50% zwolnieniem z czynszów w lokalach miejskich, zwolnieniem z podatków od nieruchomości znalazło się m.in. 50% zwolnienie z opłaty śmieciowej, utworzenie Punktu Doradztwa Kryzysowego we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą.

Łącznie z pakietu skorzystało ponad 2 tysiące przedsiębiorców. Jeszcze w tym tygodniu poznamy szczegóły reaktywacji.