Katowiccy policjanci uratowali seniorkę

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne, KMP Katowice

Wiadomości

Katowiccy policjanci uratowali seniorkę. W jej mieszkaniu wybuchł pożar

Policjanci z Katowic, jeszcze przed przyjazdem strażaków, ewakuowali seniorkę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. 77-latka nie mogła sama opuścić lokalu, gdyż porusza się na wózku inwalidzkim.

Katowice: policjanci ewakuowali seniorkę z płonącego mieszkania

W sobotę, 18 listopada, dyżurny z jednego z komisariatów w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Wilimowskiego. Kobieta, mieszkająca ze swoją babcią, niepełnosprawno ruchowo, prosiła o pomoc. Zgłaszająca nie potrafiła bowiem udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować z płonącego mieszkania. 

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania. Jeszcze przed przyjazdem strażaków mundurowym udało się ewakuować 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar mieszkania. 

Na szczęście, nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru mogła być obecność nagrzanych ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego, a następnie ich zapłon. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych, strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów. Nic niepokojącego nie wykryto, dlatego też kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE