Zawaliła się kamienica w Chorzowie

i

Autor: Miasto Chorzów Katastrofa budowlana w Chorzowie

Katastrofa budowlana w Chorzowie. Nie ma osób poszkodowanych

2021-06-26 22:35

W Chorzowie w sobotę wieczorem zawaliła się kamienica. Do katastrofy budowlanej doszło przy ulicy Dworcowej. Akcja ratownicza się zakończyła. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane. Na miejscu pracowało 10 zastępów PSP i 25-ciu ratowników.

Według wstępnych informacji w chwili zawalenia się ściany w środku nie było ludzi. Straż Pożarna musiała jednak sprawdzić dokładnie gruzowisko. Z sąsiedniej kamienicy ewakuowano mieszkańców.

- Kamienica zawaliła się praktycznie całkowicie. Została tylko ściana frontowa - mówi Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Wiadomo, że budynek był remontowany. W momencie zdarzenia w środku nie było ekipy remontowej. Mimo to na miejscu pojawiła się grupa ratowniczo-poszukiwawcza z Jastrzębia Zdroju z psami tropiącymi. Na szczęście pod gruzami nikogo nie było. Teraz na miejscu pracuje ciężki sprzęt. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane. Kamienica należała do prywatnego właściciela.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE