Komiks z Gliwic

i

Autor: Centrum Kultury Victoria

Już nie tylko Kajko i Kokosz. Gliwiccy pisarze bohaterami komiksu!

2023-03-15 12:30

„Miasto. Literatura. Kadr” to wydawnictwo pokonkursowe, które trafiło do wszystkich filii bibliotek w Gliwicach oraz do sprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Najpierw był konkurs i kandydaci z całego kraju. Teraz z najlepszych prac powstał komiks jakiego inne miasta nie mają. "Miasto. Literatura. Kadr" to wydawnictwo inspirowane twórczością pisarzy związanymi z Gliwicami: Szczepanem Twardochem, Tadeuszem Różewiczem i Peterem Lachmannem.

- Publikację można wypożyczyć zupełnie za darmo, a dla fanów komiksów jest także dobra wiadomość, że komiks jest jeszcze w sprzedaży można go kupić za 15 zł. w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej - mówi Marzena Sosnowska z Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. 

Na antologię składa się 10 komiksów. Otwiera ją zwycięski komiks Jana Jerzmańskiego „Wieczny Grunwald”, inspirowany twórczością Twardocha. W komiksie zobaczymy także miejsca dobrze znane wielu z nas, jak starówka z Rynkiem i Plac Piastów, ale widziane oczami rysowników.

Ola Grochowska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE