Justyna Święty-Ersetic zmaga się z depresją

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express

Sport

Justyna Święty-Ersetic zachorowała na depresję? Niepokojące wieści ze środowiska lekkoatletów

2023-09-26 15:47

Utytułowana lekkoatletka, pochodząca z Raciborza Justyna Święty-Ersetic wyznała, że choruje na depresję. – Chcę, żeby wróciła taka dawna Justyna. Wesoła, zadowolona, ciesząca się z takich nawet małych rzeczy - mówi. Obecnie ma przerwę, planuje jednak start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Biegaczka Justyna Święty-Ersetic cierpi na depresję

Justyna Święty-Ersetic, biegaczka pochodząca z Raciborza zachorowała na depresję. Jej wyznanie obiegło media, fani lekkoatletki są zaniepokojeni jej stanem zdrowia.

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku najpierw poinformowała o przedwczesnym zakończeniu sezonu z powodu urazu ścięgna Achillesa. 

Zawiodło po raz kolejny zdrowie, a z tym pojawił się ogromny zawód i rozczarowanie. Konsekwencją tego wszystkiego jest kryzys mentalny. Próbowałam, walczyłam jednak ból nie ustaje..." – napisała wtedy.

Teraz otwarcie mówi: „Nie przypuszczałam, że znajdę się w takim stanie. Zawsze myślałam, że to mnie nie spotka, byłam osobą pogodną, która cieszyła się z tego, co ma. W tym roku jednak jakoś wszystko się pozmieniało. Dla mnie, ale i dla mojego męża była to nowa i bardzo trudna sytuacja" – relacjonuje TVP Sport. 

Myślała o zakończeniu kariery, ostatecznie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich

Bieganie przestało dawać Justynie radość i satysfakcję. Przyznała także, że myślała nawet o zakończeniu kariery. Zdecydowała jednak o przerwie i skupieniu się na przygotowaniach do XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku, także tych mentalnych.

Współpracuje z psychologiem oraz psychiatrą.

Chcę, żeby wróciła taka dawna Justyna. Wesoła, zadowolona, ciesząca się z takich nawet małych rzeczy, bo tego mi brakowało" – mówi zawodniczka. 

Justyna Święty-Ersetic jest multimedalistką olimpijską, mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów. Zdobyła też srebrny i brązowy medal mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów. Mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE