Straż miejska

i

Autor: Dariusz Brombosz

Jest do zdobycia praca. Chętnych szuka Straż Miejska w Katowicach

2023-02-09 13:32

Straż Miejska w Katowicach ma wolnych 8 etatów. Jeśli ktoś jest zainteresowany musi spełniać odpowiednie wymagania. Trzeba mieć polskie obywatelstwo i ukończone 21 lat, co najmniej wykształcenie średnie i być w dobrej „sprawności fizycznej”. Wymagana jest też niekaralność sądowa. To stabilna praca.

Praca w Straży Miejskiej w Katowicach jest pracą dla społeczeństwa. Jest zadaniem trudnym. Wymaga  zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze będą się uczyć sposobów podejmowania interwencji, wezmą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem będzie m.in. umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa- wylicza Jacek Pytel, rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach.

Każdy kto jest zainteresowany pracą musi spełniać wymagania. Jak informuje Straż Miejska w Katowicach wymaga się : polskiego obywatelstwa, ukończonego 21 roku życia, wykształcenia co najmniej średniego, nienagannej opinii, uregulowanego stosunku do służby wojskowej, dobrej sprawności fizycznej oraz niekaralności sądowej.

Na co może liczyć pracownik Straży Miejskiej w Katowicach: stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie zasadnicze w wysokości od 3.885,00 do 4.050,00 zł brutto uzależnione od posiadanego stażu pracy, dodatek za wieloletnią pracę (5-20%, tj. 200,50 do 777,00 zł brutto) uzależniony od posiadanego stażu pracy,pierwsza umowa zawarta na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej - po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym ww. szkolenie istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości od 4.170,00 do 4.335,00 zł brutto (dodatek za wieloletnią pracę ulegnie odpowiedniemu zwiększeniu), dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-tka”. To nie wszystko jest też  system motywacyjny (dodatki za pracę w warunkach uciążliwych, dla strażników realizujących zadania bezpośrednio w terenie w zmiennych warunkach atmosferycznych, poza siedzibą jednostki w wysokości 300,00 zł brutto), możliwość dalszych awansów, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenia grupowe na życie, bezpłatne zajęcia z taktyk interwencji.

Oferty pracy wraz z dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: 

„Nabór nr KS.110.2.2023 z dnia 6 lutego 2023 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski - aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, całodobowo, we wszystkie dni tygodnia, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2023r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE