Jedna osoba trafiła do szpitala a 12 ewakuowano po pożarze kamienicy w centrum Bytomia

i

Autor: Pixabay Jedna osoba trafiła do szpitala a 12 ewakuowano po pożarze kamienicy w centrum Bytomia

Jedna osoba trafiła do szpitala a 12 ewakuowano po pożarze kamienicy w centrum Bytomia

2020-12-26 18:07

Pożar kamienicy w centrum Bytomia. Poszkodowana została jedna osoba a 12 ewakuowano. Do pożaru doszło tuż przed godziną 15.00, z ogniem walczyło 43 strażaków.

Jedna osoba trafiła do szpitala a 12 ewakuowano w wyniku pożaru kamienicy przy ulicy Piłsudskiego w centrum Bytomia. Strażacy dostali zgłoszenie o godzinie 14.57, paliło się na poddaszu czteropiętrowej kamienicy. Z budynku ewakuowano 12 osób w tym jedno dziecko.

- Jedna osoba została poszkodowana, została przebadana na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o hospitalizacji tej osoby. Osoba ta była przytomna jednak wymagała dalszych badań w szpitalu, więc została zabrana - powiedział nam mł. asp. Wojciech Krawczyk rzecznik bytomskich strażaków.

Pożar już ugaszono, z ogniem walczyło 43 strażaków, z 13 zastępów z Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Piekar Śląskich. W tej chwili na miejscu pracuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, jednak prawdopodobnie mieszkańcy nie wrócą jeszcze do swoich domów i najbliższą noc spędzą u swoich rodzin.

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE