Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1 w Bielsku-Białej [WIDEO]

2020-07-13 12:35 NAU
Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1 w Bielsku-Białej [WIDEO]
Autor: KMP Bielsko-Biała Groźne zdarzenie na S1 w Bielsku-Białej

To wyglądało niezwykle groźnie. 83-letni kierowca seata mógł doprowadzić do tragedii. Mężczyzna jechał drogą ekspresową pod prąd! Mężczyzna poruszał się pod prąd drogą ekspresową S-1 w Bielsku-Białej wyjeżdżając wprost na kierującego osobowym fiatem, który, aby uniknąć czołowego zderzenia zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się z jadącym w tym samym kierunku dostawczym volkswagenem. Zobaczcie na WIDEO jak to wyglądało.

Jechał pod prąd na S1 w Bielsku-Białej. To mogło skończyć się tragicznie

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w piątek, 10 lipca około 10.30 na drodze ekspresowej S-1 w Bielsku-Białej na jezdni w kierunku Cieszyna. 83-letni mieszkaniec Bielska-Białej, kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza poruszał się „pod prąd” obwodnicą miasta, jadąc nieprzepisowo w kierunku Żywca. Jadący tą drogą zgodnie z przepisami ruchu drogowego 60-letni kierujący pojazdem marki Fiat Panda, aby uniknąć czołowego zderzenia z jadącym wprost na niego seatem, musiał zjechać na sąsiedni pas ruchu, gdzie zderzył się z również jadącym prawidłowo pojazdem marki Volkswagen Crafter. Dzięki błyskawicznej reakcji kierującego fiatem nikt nie doznał obrażeń.

Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Kiedy po zderzeniu się pojazdów 83-latek zorientował się, że jedzie „pod prąd” zawrócił i już zgodnie z kierunkiem jazdy zjechał z drogi ekspresowej odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Dzięki informacjom przekazanym przez uczestników kolizji i innych kierujących, którzy w międzyczasie zaalarmowali o jadącym pod prąd seacie, mundurowi z drogówki szybko namierzyli winnego zdarzeniu kierującego.Policjanci zatrzymali kierującemu seatem prawo jazdy. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 83-latkowi grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego losie zdecyduje niebawem bielski sąd - czytamy w komunikacie bielskiej policji.