Jaworzno: Handlował wirtualnym sprzętem elektronicznym, ale gotówkę dostawał prawdziwą

i

Autor: Archiwum Jaworzno: Handlował wirtualnym sprzętem elektronicznym, ale gotówkę dostawał prawdziwą

Jaworzno: Handlował wirtualnym sprzętem elektronicznym, ale gotówkę dostawał prawdziwą

Mieszkańcowi Jaworzna przedstawiono 71 zarzutów dotyczących oszustów internetowych oraz wyłudzenia kredytu. 20-latek sprzedawał w sieci sprzęt elektroniczny. Choć był on wirtualny, to otrzymywana gotówka była prawdziwa.

Do Sądu Rejonowego w Jaworznie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który został oskarżony o popełnienie 70 przestępstw internetowych oraz wyłudzenie kredytu. Mężczyzna sprzedawał przez internet m.in. telefony i sprzęty elektroniczne. Za te rzeczy otrzymywał przelew, ale osoby, które go kupowały, nigdy później nie zobaczyły go na oczy. 

Posługiwał się przy tym na portalach społecznościowych fałszywymi profilami. Tworząc sobie z tego stałe źródło dochodu, wyłudził od pokrzywdzonych łącznie 30 tysięcy złotych. Dzięki ustaleniom śledczych, mężczyźnie przedstawiono łącznie 71 zarzutów oszustwa 70 osób na terenie całej Polski. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE