Jaworznickie wodociągi będą odsnieżać miasto. Przed miejską spółką kolejne wyzwanie

2021-10-28 15:40
Jaworznickie wodociągi będą odsnieżać miasto
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Jaworznickie wodociągi będą odsnieżać miasto

W ubiegłym roku Jaworzno jako jedno z pierwszych miast w Polsce zmieniło system odbioru odpadów. Zamiast prywatnej firmy śmieci od mieszkańców zaczęły odbierać Wodociągi Jaworzno. Spółka sobie poradziła, mieszkańcy są zadowoleni, więc przed nią kolejne wyzwanie. Teraz odpowiadać będzie za odśnieżanie dróg oraz letnie utrzymanie zieleni.

Zakupiono już nowy sprzęt, zatrudniono i przeszkolono nowych pracowników.

- Mamy 8 pługo-posypywarek, mamy 6 dużych ciągników, 3 małe ciągniki, zamiatarki małe, duże. Mamy już również sól. Pierwsze 130 ton jest w magazynie soli i czeka na pierwsze opady śniegu. Co najważniejsze mamy ludzi do tego. 42 osoby są już zatrudnione, są to dyspozytorzy, mistrzowie i pracownicy, którzy będą się tym na co dzień zajmować - powiedział nam prezes jaworznickich wodociągów Józef Natonek.

Powierzając miejskiej spółce kolejne zadania prezydent Jaworzna powiedział dość prywatnym firmom odpowiedzialnym za odśnieżanie miasta.

- Jest coraz trudniej rozstrzygnąć korzystnie przetargi, a później móc skutecznie i z zadowoleniem obserwować prace firm, które wykonywały te usługi. Jest coraz drożej i niekoniecznie coraz lepiej - mówił nam prezydent Paweł Silbert.

Akcja Zima w Jaworznie ruszy 1 listopada i potrwa do 15 kwietnia przyszłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE