Jastrzębie-Zdrój: Wielka awaria ciepłownicza. 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

i

Autor: Archiwum Jastrzębie-Zdrój: Wielka awaria ciepłownicza. 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

Jastrzębie-Zdrój: Wielka awaria ciepłownicza. 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

Mieszkańcy ponad 23 tys. mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju mają w niedzielę zimne kaloryfery na skutek dwóch awarii ciepłowniczych. Trwa ponowne napełnianie sieci i w niedzielę wieczorem powinny zostać wznowione dostawy ciepła - poinformowała PAP spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Zakłócenia w dostawach ciepła do 23 tysięcy mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęły się tuż po północy. Z tego powodu spółka PGNiG Elektrociepłownia Zofiówka zdecydowała o odcięciu dopływu ogrzewania do ponad 70 ulic, na których znajduje się 23 tysiące mieszkań. - Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona - powiedział PAP rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Zbigniew Barszczak.

Obecnie na Śląsku trwa atak zimy. W nocy temperatury w niektórych miejscach spadały do -10 stopni. W niedzielę 5 lutego temperatura wynosi -5 stopni, a wieczorem ma spaść nawet do -8. Nie trudno sobie wyobrazić, ze kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zaczyna marznąć we własnych domach. 

Początkowo zakładano, że przerwa w dostawach ciepła potrwa do rana, jednak do tego czasu nie udało się usunąć awarii. Przerwą w dostawie ciepła objętych jest ponad 23,5 tys. mieszkań. Ciepło do mieszkań powróci w niedzielę wieczorem - według zapowiedzi spółki PGNiG. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE