Seniorka

i

Autor: Śląska Policja

Fałszywa policjantka

Jastrzębie Zdrój: Fałszywa policjantka oszukała seniorkę. 92-latka straciła wszystkie oszczędności

Kolejna seniorka padła ofiarą oszustwa. Fałszywa policjantka była na tyle przekonywająca, że udało się jej zwieść czujność jastrzębianki, twierdząc, że córka potrzebuje jej pomocy.  Niestety 92-latka straciła swoje oszczędności.

We wtorek 23 maja 2023 r. na telefon 92-latki zadzwoniła pewna kobieta. Podawała się za policjantkę. Fałszywa funkcjonariuszka przedstawiła się zmyślonym nazwiskiem i przekazała fałszywą historię.

Bezwzględne działania oszustów

Poinformowała seniorkę, że jej córka spowodowała wypadek drogowy, bo weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kobieta kierująca pojazdem, w zaawansowanej ciąży, miała zostać zmuszona do gwałtownego hamowania i doszło do poronienia ciąży. 92-latka została poinformowana, że jeżeli wpłaci pieniądze, to jej córka zostanie zwolniona z aresztu.

Starsza kobieta przekazała wszystkie swoje oszczędności, które miała w domu, „kurierowi”, który po kilku minutach zapukał do jej drzwi. Kobieta chciała, aby „kurier” przeliczył pieniądze, ale ten zaczął uciekać, wtedy kobieta wróciła do domu i zadzwoniła do córki, aby zapytać, czy kurier już do niej dotarł. Wtedy wszystko stało się jasne, niestety kobieta padła ofiarą oszustów. Straciła ponad 30 tys. zł. Dlatego jastrzębscy policjanci kolejny raz przypominają, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom. Mundurowi przypominają, jak nie stać się ofiarą oszustów.

Przede wszystkim należy zachować ostrożność-jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny lub policjanta i prosi o pieniądze, lub mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podzielmy się natychmiast tą informacją z bliskimi i nie działajmy sami. Pamiętajmy, że nikt nie będzie miał nam za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Potwierdźmy dane osoby dzwoniącej i zdarzenia dzwoniąc do dyżurnego jednostki policji. Nigdy też, nikogo nie informujmy o ilości posiadanych w domu lub na kontach bankowych oszczędnościach – przypominają policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE