Jastrzębie-Zdrój: Policja zatrzymała członków gangu narkotykowego

i

Autor: CBŚP

Jastrzębie-Zdrój: CBŚP zatrzymało członków gangu narkotykowego powiązanego z pseudokibicami

CBŚP we współpracy z komendą policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymało 5 osób i doprowadziło jedną osobę z Zakładu Karnego, do śledztwa w sprawie gangu powiązanego ze śląskimi pseudokibicami. W całej sprawie na razie 25 osób jest podejrzanych. Śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte prawie 1,5 mln zł.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych.

Gang rozprowadzał narkotyki na terenie Śląska, głównie substancję psychoaktywną Alfa PiHP, inaczej „Funky” – jest to stosunkowo nowy dopalacz, który pojawił się na czarnym rynku w 2022 roku. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegał, że ze względu na opóźnione działanie substancji stwarza ona wysokie ryzyko przedawkowania i śmierci.

Jastrzębie-Zdrój: Zatrzymano 5 osób z gangu narkotykowego

Niedawno funkcjonariusze śląskiego CBŚP, we współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali 5 osób w wieku od 26 do 35 lat.

Dodatkowo 21-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadzili z Zakładu Karnego do prokuratury. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli substancję chemiczną, przekazaną do specjalistycznych badań, a także dokumenty i sprzęt elektroniczny.

Podejrzani trafili do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnieniem przestępstw narkotykowych, w tym także wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychoaktywnych.

Groźby pobicia i połamania nóg pałką teleskopową

Jednemu z podejrzanych, 32-letniemu mężczyźnie, prokurator przedstawił zarzut kierowania groźby pobicia wobec kobiety. Podejrzany zagroził połamaniem nóg pałką teleskopową, jeśli pokrzywdzona nie będzie rozprowadzać narkotyków dla grupy przestępczej. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb wobec mężczyzny w celu wpłynięcia na treść składanych przez niego wyjaśnień. Mężczyzna miał kilkukrotnie grozić pokrzywdzonemu maczetą i kijem bejsbolowym, chcąc zmusić go do fałszywego zeznania, że dotychczasowe wyjaśnienia w tym postępowaniu zostały wymuszone na nim przez funkcjonariuszy CBŚP – informują policjanci.

Sąd wobec 5 podejrzanych osób zastosował tymczasowy areszt. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Całe śledztwo jest prowadzone od zeszłego roku. Policjanci zatrzymali już 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w postaci:

  • nieruchomości,
  • samochodów,
  • pieniędzy,

o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. Mundurowi nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE