Jak prawidłowo dokarmiać łabędzie zimą? Przedszkolaki z Sosnowca wiedzą [WIDEO]

2019-11-12 12:38
Jak prawidłowo dokarmiać łabędzie? Przedszkolaki z Sosnowca wiedzą
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek

Przedszkolaki z PM nr 15 w Sosnowcu wiedzą już jak poprawnie dokarmiać łabędzie. Przeszkolili ich pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Zobaczcie wideo.

Jak prawidłowo dokarmiać łabędzie?

O tym w jaki sposób dokarmiać ptaki zimową, a właściwie jak tego absolutnie nie robić, mogła się dowiedzieć grupa przedszkolaków z Sosnowca. Maluchy zebrały się w zeszły piątek na Stawikach, żeby posłuchać krótkiej historii o życiu i odżywianiu się łabędzi. Tą niezwykłą, ekologiczną lekcję przeprowadzili pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

W rolę edukatora wcielił się Edward Suski - Regionalny Konserwator Przyrody i zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Natomiast o działaniach jakie na rzecz zwierząt zimą podejmuje sosnowiecki magistrat opowiedziała Anna Jedynak - pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Zobaczcie wideo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE