Drogi dojazdowe do lotniska w Pyrzowicach

i

Autor: GTL

Jak dojechać do lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach? Jest nowy układ dróg

Budowa nowego układu dróg do lotniska Katowic Airport w Pyrzowicach spowoduje, że dojazd będzie szybszy i bezkolizyjny. Prace pierwszego etapu przebudowy przebiegają terminowo. Wkrótce zaprezentowany będzie II etap.

Dojazd do lotniska w Pyrzowicach

Trwa pierwszy etap budowy dróg dojazdowych do lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach. Z lotu ptaka robi ogromne wrażenie. Dla osób, które ostatni raz na lotnisku były trzy lata temu, zmiany są ogromne. Zniknął już kłopotliwy przejazd przez tory kolejowe i przybyło rond.

Przebudowa dróg wokół lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach

Zobacz najnowsze zdjęcia

W ramach pierwszego etapu przebudowy układu dróg dojazdowych do lotniska w Pyrzowicach powstają:

  • bezkolizyjne skrzyżowanie linii kolejowej nr 182 z drogą wojewódzką nr 913
  • nowe rondo, z którego ruch kołowy rozprowadzany będzie do poszczególnych stref lotniska – na zachód do strefy terminali pasażerskich, a na wschód do strefy MRO (hangary) oraz cargo city.

W przebudowę układu drogowego przy lotnisku zaangażowane są trzy podmioty: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA. Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu tego roku.

Ale to nie wszystko. W ciągu najbliższych tygodni GTL SA zaprezentuje koncepcję drugiego etapu przebudowy układu drogowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE