Izba Wytrzeźwień w Sosnowcu

i

Autor: Google Maps

Izba Wytrzeźwień w Sosnowcu zmienia stawki. Cena za pobyt jak w hotelu

Izbie Wytrzeźwień w Sosnowcu zmienia stawki. Od 2023 roku wzrośnie cena za pobyt. Podwyżka to odpowiedź na rosnące wydatki.

Od nowego roku pobyt w izbie wytrzeźwień przy ul. Piotrowskiej w Sosnowcu będzie droższy. Cena wzrośnie z 280 do 330 zł za dobę. Obowiązująca do tej pory stawka została przyjęta w 2021 roku. Wcześniejsza została przyjęta w 2009 roku i wynosiła 240 zł.

Wyższe stawki w Izbie Wytrzeźwień w Sosnowcu

Opłaty za pobyt w izbie, to nie tylko cena za nocleg, to także koszt opieki jaką nad osobą nietrzeźwą sprawują pracownicy izby. W razie potrzeby są przeszkoleni do udzielenia pomocy medycznej.

Podwyższenie opłaty za pobyt uzasadniane jest wzrostem kosztów działalności placówki.

Wyższe ceny mają wyrównać dochody i wydatki izby wytrzeźwień. Pod koniec 2021 roku przychody netto izby wytrzeźwień w Sosnowcu wyniosły 2 325 517 zł, koszty działalności były znacznie wyższe, bo wyniosły 2 816 277,08 zł.

Kto może trafić do izby?

Według prawa do izby mogą trafić osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócały porządek i spokój w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy. Do izby trafiają także osoby, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, albo zagrażały życiu i zdrowiu innych. Izba może prowadzić też noclegownię dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień znajdują się tam aż do wytrzeźwienia, ale nie mogą przebywać w obiekcie dłużej niż 24 godziny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE