Instagram ma nową funkcję. Po jej włączeniu użytkownik nie otrzyma powiadomień

2023-01-25 11:15
Instagram ma nową funkcję
Autor: Pixabay.com

Firma Meta właściciel m.in. Facebooka i Instagrama pochwaliła się nową funkcją. Od teraz można włączyć „tryb cichy” – quiet mode. Dzięki temu użytkownik nie otrzyma powiadomień dotyczących komentarzy, polubień, czy prywatnych wiadomości.

Każdy kto wyśle wiadomość do użytkownika z włączonym „trybem cichym” otrzyma automatyczną odpowiedź, która poinformuje, że dany użytkownik jest tymczasowo niedostępny. Po wyłączeniu tego trybu Instagram wyśle użytkownikowi szybki przegląd jego nieodczytanych powiadomień.

Instagram ma nową funkcję

Niedawno wprowadzony tryb działa na razie w USA, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Niedługo ma zostać wprowadzony w innych krajach, ale nie wiadomo jeszcze w jakich i kiedy.

Jak przekazuje PAP Meta twierdzi, że aplikacja będzie sugerować nastolatkom włączenie tej funkcji, jeśli zauważy, że spędzają na Instagramie zbyt dużo czasu. Zawodowi influencerzy mogą w ten sposób pokazać swoje godziny pracy i odpoczynku.

To jednak nie wszystkie zmiany jakie wprowadza Instagram. Meta rozwinęła filtrowanie treści, które ma pomoc użytkownikom w dopasowaniu odpowiednich postów, które trafiają do ich feed’u.

Jeśli nie chce się widzieć postów na konkretny temat (lub zawierających wybrane treści) można wpisać na odpowiednią listę, nazwaną "ukryte słowa" (hidden words), kluczowe hasła, emotikony lub hasztagi, które opisują owe posty. Można też zarządzać polecanymi informacjami w sekcji "eksploruj", zaznaczając za jednym razem wiele proponowanych informacji i używając opcji: "nie interesuje mnie". Taki wybór ma pomoc algorytmowi w lepszym spersonalizowaniu proponowanych treści.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE