IKEA w Katowicach czynna całą dobę. Sklep IKEA ma nowy system sprzedaży

2022-08-18 17:06

IKEA w Katowicach otwarty jest całą na dobę. Klienci IKEA już teraz mogą korzystać z systemu "Zamów i odbierz w sklepie 24 h". Ta opcja dostępna jest zwłaszcza dla tych, którzy chcą odebrać zamówiony towar nocą pomiędzy godz. 21:00 a 7:00.

Sklep IKEA Katowice jest dostępny 24 godziny na dobę

Od teraz zakupy i odbiór zamówionego towaru w sklepie IKEA Katowice jest jeszcze łatwiejszy. Wszystko dzięki temu, że sklep umożliwia skorzystanie z dwóch wygodnych usług. „Skanuj i płać” usprawnia zakupy osobom korzystającym z Aplikacji Mobilnej IKEA, a „Zamów i odbierz w sklepie 24h” tym, którzy chcą odebrać zamówiony towar pomiędzy godz. 21:00 a 7:00.

Zachowania klientów nieustannie się zmieniają, co można było szczególnie dostrzec na przełomie 2020 i 2021 roku. Badania[1] pokazują, iż Polki i Polacy coraz chętniej dokonują zakupów online w porównaniu z okresem przed pandemią. Taki stan rzeczy stawia branży handlowej szereg wyzwań, które IKEA chętnie podejmuje od lat, aby wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów.

IKEA w Katowicach: Skanuj i płać

W sklepie IKEA Katowice dostępna jest już usługa „Skanuj i Płać” dla osób korzystających z Aplikacji Mobilnej IKEA. „Skanuj i płać” to nowy sposób na zakupy w sklepie stacjonarnym, łączący dwa różne doświadczenia zakupowe: tradycyjne i online.

Aplikacja Mobilna IKEA, która pozwala na skorzystanie z usługi „Skanuj i płać” to nie tylko inspiracje i pomysły na urządzanie wnętrz, ale przede wszystkim przydatne narzędzia, z których korzysta już prawie 1,5 mln użytkowników. Poprzez aplikację, podobnie jak poprzez stronę IKEA.pl, można m.in. dokonać zakupów on-line, stworzyć listy zakupowe przydatne podczas zakupów, a także mieć łatwy dostęp do Karta IKEA Family. W Polsce około 30% udziału w codziennym wykorzystaniu aplikacji to klienci z województwa mazowieckiego. Na kolejnej pozycji znajduje się Śląsk z ponad 20% udziałem w sesjach i transakcjach.

- Dzięki Aplikacji Mobilnej IKEA i dostępnej w niej usłudze „Skanuj i Płać” nasi Klienci mają możliwość samodzielnego skanowania produktów podczas zakupów w sklepie. Wystarczy własny telefon. Po zeskanowaniu kodu kreskowego, produkt można już zapakować do torby bez potrzeby przepakowywania przy kasie. Po zakończeniu zakupów, z wygenerowanym kodem QR wystarczy udać się do specjalnie oznaczonych kas samoobsługowych. Czas transakcji przy kasie to średnio 60 sekund, czyli o połowę mniej w porównaniu do tradycyjnej formuły. Usługa, która od teraz dostępna jest we wszystkich sklepach IKEA w Polsce, spotkała się już z pozytywnym odbiorem. Mamy nadzieję, że podobnie będzie wśród klientów sklepu IKEA Katowice - mówi Anetta Domaradzka, dyrektor regionu IKEA Katowice.

IKEA w Katowicach: Zamów i odbierz w sklepie 24h

To nie koniec nowości w sklepie IKEA Katowice. Kolejną jest uruchomienie usługi „Zamów i odbierz w sklepie 24h”, dzięki której klienci będą mogli wybrać termin odbioru zamówienia w godzinach nocnych pomiędzy 21:00 a 7:00, czyli poza godzinami otwarcia sklepu (w przypadku niedziel niehandlowych nie będzie możliwości zamówienia odbioru z soboty na niedzielę).

- Usługa „Zamów i odbierz w sklepie 24h” (podobnie jak usługa „Zamów i odbierz”) umożliwia wybór produktów spośród całego asortymentu dostępnego na stronie IKEA.pl. Robiąc zakupy za pośrednictwem strony IKEA.pl, Aplikacji mobilnej IKEA lub przez telefon wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję, opłacić zamówienia i podać jego numer przy odbiorze. Wielkość zakupów nie ma znaczenia - mogą to być na przykład szafy, kuchnia, czy produkty do pokoju codziennego. Koszt usługi zależy od wartości zamówienia. Dla tych do 400 zł wynosi 29 zł, a dla powyżej 400 zł – 1 zł - mówi dyrektor regionu IKEA Katowice.

IKEA w Katowicach: Nowości do kupienia

Zobacz w galerii zdjęciowej

Przypomnijmy, że wejście do Punktu Odbioru Zamówień IKEA Katowice znajduje się na końcu dolnego parkingu sklepu IKEA. Wjazd tylko dla pojazdów do 2,5 m wysokości. Osoby posiadające samochód powyżej 2,5 m wysokości powinny zaparkować na górnym parkingu sklepu IKEA i podejść do Punktu Odbioru Zamówień na parking dolny.

Ponadto, tak jak już wcześniej, towar zamówiony na IKEA.pl oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA można odebrać także w sklepie IKEA, w Paczkomacie InPost, w Punkcie GLS. Istnieje także możliwość zamówienia produktów bezpośrednio do domu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE