III edycja Święta Pary w Tarnowskich Górach już w sobotę, 30 września

i

Autor: Zabytkowa Kopalnia Srebra/Facebook

Kultura

III edycja Święta Pary w Tarnowskich Górach. Kilkadziesiąt zabytkowych maszyn i wyjątkowy spektakl. Już w najbliższy weekend

2023-09-28 22:38

W Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach w sobotę, 30 września odbędzie się III edycja Święta Pary. Na terenie Skansenu Maszyn Parowych pojawi się około 20 zabytkowych i nadal działających maszyn oraz urządzeń.

Święto Pary 2023 w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

W strefie Skansenu Maszyn Parowych, w sobotę, 30 września udostępnionych zostanie zwiedzającym około 20 zabytkowych i nadal działających maszyn oraz urządzeń. W godzinach od 11 do 19 będzie można dotknąć sprzętu, a nawet go uruchomić. 

Będzie można się przewieźć naszymi miniaturowymi pociągami, zobaczyć, jak maszyny mielą ziarno lub kawę, łupią i rozcinają drewno, gaszą pożary, wożą pasażerów, przewożą towary, budują drogi" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Teatr Akt zaprezentuje wyjątkowy spektakl pt. „Poza Czasem"

O godzinie 19.30 coś dla miłośników spektakli. W widowisku „Poza Czasem" zaprezentuje się Teatr Akt.  

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując, doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem [..]" - czytamy w zapowiedzi spektaklu. 

Ponadto od godziny 9 możliwe będzie zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga z przewodnikiem. Zapisy na: Kopalnia Srebra - bilety.

Święto Pary to wydarzenie, które promuje technikę parową i kulturę przemysłową na różne sposoby oraz różnymi środkami wyrazu.

Parking przy kopalni będzie dostępny bezpłatnie.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE