Wybory prezydenckie 2020 na Śląsku. Jaka frekwencja? Lokale wyborcze otwarte do 21.00

2020-07-12 13:17 Przemysław Kopiejka
Wybory prezydenckie 2020 na Śląsku. Jaka frekwencja? Lokale wyborcze otwarte do 21.00
Autor: Przemysław Kopiejka

Lokale wyborcze w całej Polsce zostały otwarte o godzinie 7:00. Podobnie jak w przypadku pierwszej tury, również teraz obowiązują szczególne środki bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19. Każdy wyborca, który wchodzi do lokal wyborczego musi zasłaniać usta i noc. Przed wejściem należy również zdezynfekować dłonie.

Wybory prezydenckie 2020. Jaka frekwencja w województwie śląskim?

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00. W Sosnowcu i Będzinie nie ma dużych kolejek. Mieszkańcy tych miast nie narzekają, że muszą długo czekać przed lokalem wyborczym. Głosowanie odbywa się sprawnie.

Każdy wyborca przed pójściem do lokalu wyborczego powinien się też upewnić czy ma ze sobą dokument tożsamości. Ze względów sanitarnych, najlepiej zabrać ze sobą długopis.

Głosować poza kolejnością będą mogły oddawać: osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 roku życia, osoby niepełnosprawne. W tegorocznych wyborach Prezydenckich swój głos może oddać około 30 milionów Polaków.

Jaka jest frekwencja w województwie śląskim?

Wiele wskazuje na to, że frekwencja wyborcza w województwie śląskim w drugiej turze wyborów prezydenckich może być wyższa niż frekwencja z pierwszej tury. Dowodzi temu frekwencja z Sosnowca. Do godziny 12.00 frekwencja w tym mieście wyniosła 25,58 proc. Dwa tygodnie temu o tej porze w Sosnowcu głos oddało 24,33 proc. osób uprawnionych do głosowania.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.