Gryfna Lama w Żorach otwarta była tylko jeden dzień, ale i tak dostała karę. Sanepid był BEZLITOSNY

i

Autor: zrzutka.pl Lokal był otwarty tylko przez jeden wieczór - 5 lutego

Gryfna Lama w Żorach otwarta była tylko jeden dzień, ale i tak dostała karę. Sanepid był BEZLITOSNY

2021-03-17 11:56

Aż 10 tysięcy złotych grzywny muszą zapłacić właściciele lokalu Gryfna Lama w Żorach. Sanepid był bezlitosny i nałożył karę, mimo że bar otwarty był tylko przez... jeden wieczór. "Zostaniecie z tego rozliczeni" - zapowiadają właściciele lokalu w Żorach.

Duda na zakupach. Najlepsze memy. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Sanepid bezlitosny dla lokalu otwartego na tylko jeden dzień

Otwarcie lokalu w czasie pandemii okazało się dla właścicieli "Gryfnej Lamy" z Żor bardzo kosztowne. Na początku lutego właściciel zapowiedział, że musi otworzyć swój lokal mimo zakazu, bo jego sytuacja finansowa w pandemii stała sie bardzo trudna. Jak powiedział, tak zrobił.

Dokładnie 5 lutego lokal został otwarty. Jak się później okazało - tylko na jeden wieczór. Tego dnia w środku pojawiło się dokładnie 16 klientów. Przyszli też inspektorzy sanepidu w asyście policjantów i przeprowadzili kontrolę. Znamy już jej efekt - sanepid nałożył karę 10 tysięcy złotych na właściciela lokalu.

Powód?

"Niezastosowanie się do czasowego zakazu prowadzenia działalności przedsiębiorców w związku z wystąpieniem stanu epidemii, o którym mowa w przepisach § 10 ust. 19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które obowiązywało w czasie zastosowania się do zakazu przez prowadzącego w/w działalność gospodarczą w dniu 05.02.2021r.".

Zdjęcie pisma z sanepidu właściciele lokalu umieścili w mediach społecznościowych.

Gryfna Lama w Żorach otwarta była tylko jeden dzień, ale i tak dostała karę. Sanepid był BEZLITOSNY

i

Autor: Facebok/Gryfna Lama Właściciel lokalu musi zapłacić 10 tysięcy złotych kary za działalność w czasie pandemii

Co na to właściciele "Gryfnej Lamy"?

- Dla ludzi z sanepidu otwarty lokal jeden dzień który przyniósł stratę zasługuje na karę 10000zl. Za próbę walki, za ten ciężki czas dla wszystkich, za to że to był jeden dzień, w którym wpuściliśmy grzecznie wszystkie organy, nakładają kare 10000zl. Zostaniecie z tego rozliczeni - napisali w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy policja przekroczyła uprawnienia podczas interwencji w klubie Face 2 Face w Rybniku? Sprawdzi to prokuratura