Górnik pokonał Wisłę Kraków w meczu barbórkowym. Wielkie święto w Zabrzu [ZDJĘCIA KIBICÓW]

2019-12-07 10:10

Świetna druga połowa i piorunująca końcówka dały piłkarzom Górnika Zabrze zwycięstwo w barbórkowym meczu przeciwko Wiśle Kraków. Blisko 10 tysięcy kibiców wspierało na Arenie Zabrze podopiecznych Marcina Brosza mimo przenikliwego mrozu. Doping poniósł gospodarzy, którzy wygrali 4:2 po bramkach Wolsztyńskiego, Jimeneza i Angulo.

Górnika Zabrze 4:2 Wisła Kraków. Zdjęcia kibiców

Bramki Wolsztyńskiego, Jimeneza (x2) i Angulo dały Górnikowi Zabrze pierwsze od dawna zwycięstwo w Ekstraklasie. Podopieczni Marcina Brosza pokonali w Zabrzu Wisłę Kraków 4:2. To był wyjątkowy mecz z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na bogatą historię obu klubów, bardzo utytułowanych, ale znajdujących się obecnie w dołku formy.

Po drugie mecz rozgrywano w Mikołajki, więc piłkarze chcieli zrobić prezent kibicom. W dodatku spotkanie reklamowano jako mecz "Barbórkowy". Z tej okazji nie zabrakło atrakcji dla kibiców jeszcze przed meczem. Zbierano też pieniądze dla pogorzelców z Biskupic.

Na trybunach Areny Zabrze pojawiło się blisko 10 tysięcy widzów. To naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę porę rozgrywania meczu oraz przede wszystkim bardzo silny mróz.

Kibice, którzy przyszli obejrzeć to spotkanie na pewno nie pożałowali, choć pierwsza połowa nie napawała optymizmem fanów gospodarzy. Podopieczni Marcina Brosza stracili bramkę już w pierwszych minutach i do szatni schodzili z wynikiem jak u Adama Bahdaja - do przerwy 0:1.

W drugiej części meczu, w grze Górnika coś drgnęło. Na murawie pojawił się Łukasz Wolsztyński, który potrzebował zaledwie dwóch minut na to, żeby wpisać się na listę strzelców.

Radość zabrzan jednak nie trwała długo, bo Wisłę na prowadzenie wyprowadził Chuca.

Od tego momentu bramki strzelał już tylko Górnik i robili to Hiszpanie. Dwa razy do siatki gości trafił Jimenez, a bramkę z karnego dołożył Angulo i Górnik Zabrze mógł się cieszyć z czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków.