Górnicza pensja w ciągu miesiąca wzrosła o ponad 40 proc. Oto dane GUS

i

Autor: PGG

Górnictwo

Górnicza pensja w ciągu miesiąca wzrosła o ponad 40 proc. Oto najnowsze dane GUS

Główny Urząd Statystyczny (GUS) przekazał najnowsze dane, które dotyczą zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w lutym tego roku. Jak się okazało - pensje górników, w porównaniu do stycznia, wzrosły aż o ponad 42 procent.

Górnicy zarabiają miesięcznie 12 tys. zł!

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w sektorze "Górnictwo i wydobywanie" w styczniu 2023 roku przeciętne wynagrodzenie wynosiło 8999,74 zł brutto, a w lutym o 42 proc. więcej, bo dokładnie 12801,92 zł brutto. 

- Wzrost przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń w lutym 2023 r. względem stycznia 2023 r. spowodowany był wypłatami m.in. premii i nagród rocznych, jubileuszowych, premii z powodu inflacji, podwyższeniem wynagrodzeń oraz wypłatami odpraw emerytalnych (które obok wynagrodzeń zasadniczych także zaliczane są do składników wynagrodzeń) - informuje GUS. 

Portal strefainwestorow.pl przypomniał także, że górnicy w ubiegłym roku mogli dostać nawet 20 tys. zł w formie różnego rodzaju dodatków. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE