Gliwice: trwa budowa obwodnicy zachodniej. Nowa trasa odciąży miejskie ulice

i

Autor: UM Gliwice

Gliwice: trwa budowa obwodnicy zachodniej. Nowa trasa odciąży miejskie ulice

Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka obwodnicy zachodniej w Gliwicach. Trasa ma odciążyć od ruchu samochodowego miejskie ulice.

Budowa obwodnicy zachodniej w Gliwicach. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu

Prace przy budowie ruszyły w grudniu - obecnie realizowane są pierwsze etapy przedsięwzięcia na odcinku od ul. Daszyńskiego do Sowińskiego. 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach - w związku z remontem - od 10 lutego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. - Przejazd dla kierowców i przejście dla pieszych przez skrzyżowanie ulic: Sowińskiego - Okulickiego odbywał się będzie specjalnie wybudowanym przejazdem tymczasowym - czytamy w komunikacie ZDM. Ruch pojazdów będzie dwukierunkowy. 

Ponadto nie będzie możliwości dojazdu do ogrodów działkowych od strony ul. Okulickiego. - Roboty i tym samym zmiany w organizacji ruchu potrwają około 6 miesięcy - dodają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Powstający obecnie odcinek trasy - o długości blisko 2 km - będzie drogą jednojezdniową (z jednym pasem ruchu w każdą stronę). W przyszłości możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni. Cały odcinek ma zostać oświetlony z wykorzystaniem energooszczędnego oświetlenia, z kolei w okolicy zabudowań przy ul. Daszyńskiego staną ekrany akustyczne. 

Cała obwodnica natomiast, od ul. Daszyńskiego do skrzyżowania ulic Sowińskiego i Okulickiego, ma być gotowa na początku przyszłego roku. 

– W Gliwicach konsekwentnie zmieniamy przestarzały, promienisty układ drogowy na bardziej efektywny – obwodnicowy. Obwodnicę miejską Gliwic tworzy także południowa część trasy. Zbudowany został odcinek tej drogi od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej, a powstanie jeszcze odcinek od ul. Bojkowskiej do ul. Rybnickiej. Miasto ma również dużą, autostradową obwodnicę tworzoną przez autostrady A1 i A4 oraz aleję Jana Nowaka-Jeziorańskiego (tzw. starą autostradę) 

– przypomina Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Całkowity koszt inwestycji - jak informuje magistrat - wynosi obecnie około 45 mln zł. Miasto będzie się także starało o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE