Gliwice: Szli ulicą i popijali piwo. Nie mieli maseczek. Gdy policjanci zwrócili im uwagę, doszło do AWANTURY. Mundurowi użyli GAZU

2021-03-02 12:48
Gliwice: Szli ulicą i popijali piwo. Nie mieli maseczek. Gdy policjanci zwrócili im uwagę, doszło do AWANTURY. Mundurowi użyli GAZU
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Do wielkiej awantury doszło na jednej z ulic w Gliwicach w poniedziałek, 1 marca po południu. Policjanci zwrócili uwagę dwóm mężczyznom, którzy szli ulicą Sportową, że ci zbyt głośno się zachowują i w dodatku nie mają na twarzach maseczek. Mężczyźni zareagowali agresją. Policjanci odpowiedzieli gazem i kajdankami.

Raport z Anteny 02.03

Gliwice: Policjanci użyli gazu wobec agresywnych mężczyzn

Do regularnej awantury doszło w poniedziałek, 1 marca po południu na ulicy Sportowej w Gliwicach. Jak opisuje gliwicka policja, dwaj dojrzali wiekiem i bardzo głośni, mężczyźni szli ulicą z butelką piwa, nie mieli zakrytych ust i nosa. Napomniani przez patrolujących rejon policjantów, zareagowali agresją słowną i wulgaryzmami.

- Tego typu sytuacja jest niedopuszczalna nie tylko wobec funkcjonariuszy, ale każdej innej osoby. Prowokacyjne i agresywne zachowanie musiało skończyć się zdecydowanym oraz przykrym dla śmiałków działaniem policjantów - informuje podinspektor Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Co dokładnie się wydarzyło?

Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 39 lat szło ulicą Sportową popijając piwko. Podeszło do nich w pewnym momencie dwóch policjantów. Funkcjonariusze zwrócili uwagę głośno zachowującym się mężczyznom, żeby ci założyli na twarz maseczki. Ta uwaga nie spodobała się podpitym mężczyznom. Zaczęli wyzywać policjantów. Mundurowi nie mogli tego tak zostawić.

- Wobec wielkiej agresji mężczyzn mundurowi musieli użyć środków przymusu bezpośredniego – gazu służbowego, siły fizycznej i kajdanek. Po zatrzymaniu okazało się, że panowie byli nietrzeźwi – u obu alkomat wykazał znacznie ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani jako sprawcy przestępstwa - czytamy w komunikacie gliwickiej policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE