Kiedy otwarcie przedszkoli i żłobków w Gliwicach? Na pewno nie w maju. Zagrożenie jest zbyt duże

2020-05-22 9:55 Jolanta Skwaradowska
Gliwice ponownie przesuwają termin otwarcia żłobków i przedszkoli
Autor: Pixabay Gliwice ponownie przesuwają termin otwarcia żłobków i przedszkoli

Gliwicki sanepid zwrócił się do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o wstrzymanie się z otwarciem placówek oświatowych. Powód? Trudna sytuacja epidemiologiczna w mieście. Kiedy zatem nastąpi otwarcie przedszkoli i żłobków w Gliwicach? Czytajcie na slask.eska.pl.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, kolejne miasto na Śląsku przesuwa termin otwarcia żłobków i przedszkoli. Po Katowicach na taki krok zdecydowały się Gliwice.

- Te obiekty miały być otwierane w najbliższy poniedziałek. Byliśmy już przygotowani do ich uruchomienia w zaostrzonym rygorze bezpieczeństwa - mówi Łukasz Oryszczak rzecznik Urzędu Miasta w Gliwicach. - Niestety od kilku dni obserwujemy bardzo duży wzrost zachorowań w naszym mieście, w związku z tym gliwicki sanepid wydał nam zalecenie aby wstrzymać się z otwarciem placówek oświatowych - dodaje. 

Placówki oświatowe w Gliwicach są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci. Jednak decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji zdrowotnej w mieście.

Gliwice to kolejne miasto, które przesuwa termin otwarcia przedszkoli i żłobków. Taką decyzję podjęły też Katowice i Ruda Śląska.

Zobacz także: Ruda Śląska wstrzymuje otwarcie przedszkoli. Nauczyciele będą poddani testom na koronawirusa

Brutalne zachowanie pseudokibica w Rudzie Śląskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.