Gliwice oddadzą klucze do nowych mieszkań. Do 2025 r. powstanie 327 lokali

2022-12-02 21:50
Gliwice
Autor: UM Gliwice

Gliwice realizują program „Mieszkanie+ po gliwicku”. We wtorek, 6 grudnia 2022 r., nastąpi przekazanie kluczy do nowo wybudowanych 48 mieszkań.

Miejski program budownictwa mieszkaniowego, działa od 2019 roku. Skierowany jest na potrzeby pracujących gliwiczan osiągających umiarkowane dochody, którzy nie kwalifikują się do mieszkań budowanych w ramach TBS. W mikołajki 48 gliwickich rodzin odbierze klucze do nowych mieszkań w dwóch budynkach komunalnych wzniesionych w ramach II etapu inwestycji w rejonie ulic Górnej i Kujawskiej.

W ciągu ostatnich kilku lat w ramach tego programu oddano do dyspozycji gliwiczan 81 mieszkań komunalnych. W najbliższy wtorek zostaną przekazane kolejne realizacje – w sumie 48 komfortowych mieszkań w dwóch budynkach komunalnych wzniesionych w ramach II etapu inwestycji w rejonie ulic Górnej i Kujawskiej – informuje rzecznik prasowy prezydenta Gliwic Łukasz Oryszczak.

Gliwice: 327 nowych mieszkań powstanie do 2025 r.

Do tej pory w ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku” oddano do 81 mieszkań komunalnych – 33 w budynku przy ul. Anny Jagiellonki 3a oraz 48 w dwóch obiektach miejskich wzniesionych przy ul. Górnej 1 i 3 (w ramach I etapu inwestycji w rejonie ulic Górnej i Kujawskiej). 6 grudnia liczba mieszkań wzrośnie do 129, po oddaniu do dyspozycji najemców 48 mieszkań zrealizowanych w II etapie projektu „Górna – Kujawska”.

– W trakcie realizacji jest III etap tej inwestycji – budynek przy ul. Kujawskiej z 18 mieszkaniami komunalnymi, a także charakterystyczny, narożny biały budynek przy ul. Opolskiej 12, do którego w przyszłym roku wprowadzi się 30 rodzin. Coraz bardziej zaawansowana jest również budowa dwóch budynków komunalnych na powstającym osiedlu mieszkaniowym w rejonie ulic Dworskiej i Zbożowej – wylicza Bożena Kus, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach.

Nowe mieszkania w Gliwicach

Na realizowane lub planowane inwestycje mieszkaniowe Gliwice przeznaczą w latach 2023–2025 około 52 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, pokryją 80% zaplanowanych kosztów. W przypadku inwestycji mieszkaniowych, na które Gliwice podpisały już umowy z BGK, pozyskane wsparcie z Funduszu Dopłat sięgnęło około 59 mln zł. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE