Gliwice: Bezdomny został objęty kwarantanną. Nie miał gdzie się udać. Pomogli policjanci

2020-03-30 7:35 NAU
Policja kwarantanna
Autor: policja.gov.pl

To była bardzo nietypowa interwencja policjantów z Gliwic. Do komisariatu zgłosił się nietrzeźwy mężczyzna, który oświadczył że wrócił z zagranicy i został objęty kwarantanną domową. Niestety nie miał gdzie się udać, bo zadeklarował służbom granicznym adres pobytu u ojca w Gliwicach, ale ten odmówił mu lokum. Mieszkająca w Poznaniu matka także nie wyraziła zainteresowania przyjęciem syna. Bał się grzywny, więc przyszedł na komisariat.

Koronawirus w Gliwicach. Bezdomny nie miał gdzie się udać na kwarantannę

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę w jednym z komisariatów w Gliwicach. Do placówki zgłosił się nietrzeźwy 50-letni mężczyzna, który twierdził, że została nałożona na niego kwarantanna domowa po powrocie z zagranicy. Jednak nie miał się gdzie podziać, bo ojciec odmówił mu lokum, a matka w Poznaniu również nie chciała go przyjąć. Bał się grzywny, więc pomocy postanowił poszukać u gliwickich policjantów.

- Na szczęście mężczyzna posiadał telefon, którego numer podano służbom sanitarnym, a te z kolei podjęły się zadania. Nasi policjanci wyposażyli swojego gościa w maseczkę i rękawiczki - informuje rzecznik gliwickiej policji.

Pozostawało jeszcze pytanie gdzie umieścić mężczyznę. W Gliwicach władze samorządowe nie wyznaczyły dotychczas miejsca na kwarantannę dla tego typu przypadków, a w sąsiednim Zabrzu nie było już wolnych miejsc. Po około 2 godzinach znaleziono miejsce w specjalnie wyznaczonym obiekcie na terenie Szczyrku.

Zgodnie z procedurami, policjanci wezwali następnie firmę, która przeprowadziła dezynfekcję pomieszczenia poczekalni dla interesantów w komisariacie.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.