TIR zerwał trakcję w Sosnowcu. Tworzą się korki

i

Autor: Marcin Twaróg Na ul. Piłsudskiego w Sosnowcu TIR zerwał trakcję tramwajową.

Gigantyczne korki w Sosnowcu. TIR zerwał trakcję tramwajową

2022-05-19 14:39

TIR zerwał trakcję tramwajową w Sosnowcu na ul. Piłsudskiego w czwartek przed godz. 14. Kierowca TIRa był nietrzeźwy! Policja natychmiast zatrzymała ruch, bo przewody spadły na jezdnię. Korki w Sosnowcu są gigantyczne. Wyjazd w kierunku Katowic jest poprowadzony objazdami. O 15:30 ruch tramwajowy został wznowiony.

Korki w Sosnowcu z powodu kierowcy TIRa

Spore utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w centrum Sosnowca. Tworzą się gigantyczne korki. Kolejny TIR nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym na ulicy Piłsudskiego. Kierowca próbował zawrócić na torowisku i zerwał trakcję.

Natomiast linia 27 do Kazimierza Górniczego jeździ bez zmian.

Tramwaje są kierowane na objazdy - mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Kierowca TIRa był nietrzeźwy

Kierowca TIRa, który zerwał trakcję tramwajową i sparaliżował ruch w centrum Sosnowca, był nietrzeźwy.

Jak informuje nas policja w Sosnowcu, kierowca TIRa miał 0,6 prom. w wydychanym powietrzu. To przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

36-letni mężczyzna wystraszył się, że nie zmieści się pod wiaduktem i chciał zawrócić - mówi nam Sonia Kepper, rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu

"Zgodnie z § 1 art. 178a kodeksu karnego, ten kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wobec kierowcy, który dopuścił się popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego, sąd obligatoryjnie orzeknie, na podstawie art. 42 § 2 kodeksu karnego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju, na okres nie krótszy niż 3 lata."

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE