Gdzie się zaszczepić przeciwko COVID-19 w województwie śląskim? Oto pełna lista punktów szczepień [MAPA]

2021-01-05 8:15
Gdzie się zaszczepić przeciwko COVID-19 w województwie śląskim? Oto pełna lista punktów szczepień [MAPA]
Autor: mat.prasowe Gdzie się zaszczepić na COVID -19 w woj. śląskim?

Według najnowszych zapowiedzi rządu, już od 15 stycznia mają rozpocząć się w Polsce szczepienia obywateli z grupy "0", czyli tych niezwiązanych z pracą w służbie zdrowia. Szczepienia będą się odbywały w specjalnie przygotowanych punktach. Znana jest już lista punktów szczepień w województwie śląskim. Sprawdźcie!

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością

Spis treści

 1. Gdzie zaszczepić się na COVID-19 w województwie śląskim? Oto mapa punktów szczepień
 2. Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?
 3. Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w woj. śląskim
 4. Etapy szczepień na COVID-19

Gdzie zaszczepić się na COVID-19 w województwie śląskim? Oto mapa punktów szczepień

W całej Polsce trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepionka opracowana przez koncern Pfizer trafiła do naszego kraju pod koniec 2020 roku. Obecnie w szpitalach trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). 

Proces szczepień – zgodnie z programem - będzie realizowany etapami. W kolejnych etapach, już po grupie "0", szczepieni będą obywatele niezwiązani z zawodami medycznymi. Żeby się zaszczepić, będą musieli się zarejestrować, a następnie udać do punktu szczepień.

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Procedura szczepień dla polskich obywateli z poza grupy "0" rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie stycznia 2021 roku. Jak zapisać się na szczepienie? Poszczególne etapy procedury to:

 1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
 2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
 3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
 4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Szczepienia będą realizowane w:

 • przychodniach (POZ),
 • szpitalach,
 • szpitalach rezerwowych,
 • u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w woj. śląskim

W naszym regionie lista punktów szczepień jest jedną z najliczniejszych w całej Polsce. W sumie w województwie śląskim zostanie utworzonych aż 671 punktów szczepień. Pełna lista punktów jest dostępna w wygodnej wyszukiwarce w TYM miejscu.

Etapy szczepień na COVID-19

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Na razie szczepiona jest grupa "0".

W kolejnych etapach szczepieni będą:

 • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE