Quiz o Śląsku

i

Autor: Marcin Twaróg

Quiz

Gdzie leży Śląsk? Bardzo trudny QUIZ o granicach Śląska i województwa śląskiego

Mapa Śląska i granice Śląska to odwieczny problem. Ten quiz pokaże, czy wiecie, które śląskie miasta leżą w województwie śląskim, a które na Śląsku nigdy nie były. Pytania quizowe o Śląsku są podchwytliwe, dlatego wynik 13/14 będzie rewelacyjny.

Śląsk, Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Śląsk Opolski, województwo śląskie. Czy te pojęcia są tożsame? Wiele osób używa ich zamiennie a to wielki błąd. Wiele miast w województwie śląskim nigdy nie należało do Śląska i odwrotnie: wiele miejscowości na Śląsku nigdy nie było w granicach województwa śląskiego. Dziwne?

Dlatego mamy dla Was quiz o Śląsku, który chociaż w części rozwieje wątpliwości dotyczące Śląska. Pytanie quizowe o Śląsku są podchwytliwe, ale wystarczy tylko pogłówkować, aby poprawnie odpowiedzieć. Jednocześnie dobór pytań quizowych pokaże nam wszystkim nieco inną perspektywę myślenia o Śląsku. Odpowiedzi zostały skonsultowane z historykami i materiałami źródłowymi więc o pomyłce nie ma mowy, mimo, że czasami mogą budzić kontrowersje.

Śląski quiz nie jest łatwy, dlatego odpowiedź prawidłowa na 13 z 14 pytań uznamy za rewelacyjny wynik quizu. 

Śląski QUIZ o granicach Śląska i województwa śląskiego

Gdzie leży Śląsk? Bardzo trudny QUIZ o granicach Śląska i województwa śląskiego

Pytanie 1 z 14
Czy w obecnym województwie śląskim mieszkają sami Ślązacy?
Najważniejsze wiadomości na Śląsku

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE