Gaszowice: Strażak OSP kierował ruchem. Został potrącony przez 62-latka

2022-12-09 12:08

Policjanci z Rybnik wyjaśniają okoliczności potrącenia strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej, do którego doszło w czwartek 8 grudnia w Gaszowicach.

Do wypadku doszło w czwartek 8 grudnia ok. godz. 17 w rejonie cmentarza przy ul. Wiejskiej w Gaszowicach. W tym miejscu strażak Ochotniczej Straży Pożarnej kierował ruchem drogowym. 62-letni kierowca Pegeouta nie zauważył go i potrącił. 44-letni strażak trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. 

Rybnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze — zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii. Szczególną uwagę należy zwracać w rejonie skrzyżowań i przejść, na które wchodzący już mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Szczególnie szybko zapadający zmrok, może stwarzać zagrożenie dla pieszych, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE