Galeria Katowicka: Halo Śląskie! Jak nas słychać?

2021-07-17 8:00 Artykuł sponsorowany
Galeria Katowicka: Halo Śląskie! Jak nas słychać?
Autor: mat.prasowe

Miasto to jeden wielki instrument, z którego odgłosów wyłania się tożsamość miejsca i jego mieszkańców. Jak brzmi? Odpowiedzi poszukuje Galeria Katowicka w ramach konkursu filmowego ,,Halo Śląskie!”. Zadaniem uczestników jest uchwycenie fuzji dźwięków oraz zaprezentowanie autorskiej wizji aglomeracji. Łączna pula nagród wynosi aż 14 tys. zł!

Śląsk to ludzie i ich emocje! Śląsk ruch uliczny, stukot tramwajów, architektura czy zakłady przemysłowe, ale też śpiew ptaków, rozmowy i śmiech ! Co jeszcze tworzy region? Jak brzmią dźwięki aglomeracji? Tego niebawem dowiemy się od uczestników konkursu ,,Halo Śląskie!”. Konkurs jest związany z nadchodzącymi koncertami z cyklu Letnie Brzmienia, którego Katowicka jest sponsorem. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Michał Braum i Maciej Adamczak - reżyserzy filmów reklamowych i teledysków największych polskich artystów oraz Anna Szczerkowska - przedstawicielka galerii.

- Poprzez projekt ,,Halo Śląskie!” chcemy pokazać, jak naprawdę wygląda nasz region w oczach ich mieszkańców. Piękno naszych miast leży często w zaskakujących miejscach, które znają tylko ich mieszkańcy! Pokażmy zatem sobie nawzajem ukryte piękno naszych małych ojczyzn. Miejski krajobraz ulega transformacji, a w każdym jego elemencie zapisana jest unikalna historia warta utrwalenia. My oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na efekty niczym nieskrępowanej wyobraźni - mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. - To jednak nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowaliśmy! Wkrótce w naszych social mediach ogłosimy kolejny konkurs. Do wygrania będą bilety na Letnie Brzmienia.  Dlatego też serdecznie zapraszamy do regularnego śledzenia naszych profili - zachęca.

Światła, kamera, akcja!

Konkurs „Halo Śląskie!” został przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach całego regionu, którzy czują, że potrafią pokazać jak wygląda i brzmi ich miasto! Aby wziąć udział w projekcie należy nakręcić i zmontować klip składający się z dźwięków tętniących życiem dzielnic, wypowiedzi napotkanych mieszkańców, szumu ulic, kultowych miejsc czy budynków. Ważnym warunkiem jest to, aby przynajmniej jedna ze scen powstała w Galerii Katowickiej. Jako platforma ekspresji artystycznej mieszkańców posłuży nam stworzona specjalnie na potrzeby konkursu strona internetowa dedykowana projektowi "Hallo Miasto - jak nas słychać?", gdzie opublikowane zostaną prace 20 finalistów. Na filmy będzie można głosować maksymalnie raz dziennie z jednego adresu IP.

- Inicjatywa Galerii Katowickiej wpisuje się w ogólnoświatowy trend kreatywnego wykorzystania przestrzeni miejskiej w sztuce. Ze względu na brak ograniczeń wiekowych, projekt zyska także na różnorodności, ukazując odmienne wizje i inspiracje przedstawicieli rozmaitych grup społecznych czy pokoleniowych. Liczymy na świeże spojrzenie na aglomerację i różnorodność form filmowych - mówi Michał Braum.

- Konkurs zorganizowany przez Galerię Katowicką połączy różne perspektywy uczestników w jeden artystyczny pejzaż regionu. To będzie ciekawe doświadczenie móc spojrzeć na aglomerację oczyma jej mieszkańców. Wierzę, że dzięki uczestnikom zabawy nie tylko poznamy nowe miejsca, ale przede wszystkim te, które są nam doskonale znane, odkryjemy na nowo - dodaje Maciej Adamczak.

Kadr na nagrody

W puli do zdobycia są karty podarunkowe, na łączną sumę wynoszącą 14 tysięcy złotych, do wykorzystania w Katowickiej. W ramach konkursu przewidziano trzy nagrody główne: Złotą Gwiazdę - o wartości 6 tysięcy złotych oraz Srebrny Spodek – 3 tysiące złotych i Brązowy Szyb - o wartości 1 tysiąca. Dodatkowo produkcja, która zjedna sobie największą sympatię widzów zostanie wyróżniona laurem publiczności - Głosem Miasta - o wartości 4 tysięcy złotych.

Jak wziąć udział w konkursie?

 1. Zapoznaj się z regulaminem.
 2. Stwórz krótki film (min. 30 sek. - max. 4 min) i pokaż nam jak brzmi Twoje miasto.
 3. Pamiętaj, że film musi zawierać przynajmniej jeden kadr z udziałem Galerii Katowickiej!
 4. Kliknij w zakładkę „DODAJ FILM”, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij do nas swoją pracę.
 5. Spośród wszystkich nadesłanych filmów zostanie wytypowana finałowa 20-stka. Jury wytypuje trzech finalistów przyznając I, II i III miejsce.

Od 20 lipca do 9 sierpnia każdy będzie mógł oddać głos na swojego faworyta przez panel głosujący dostępny na stronie. Film z największą ilością głosów zdobędzie nagrodę publiczności „GŁOS MIASTA” - kartę podarunkową o wartości 4000 zł.

Harmonogram konkursu:

 • 21 czerwca - start konkursu
 • 21 czerwca - 31 lipca - nadsyłanie prac
 • 31 lipca – 8 sierpnia - wytypowanie finalistów (20 filmów)
 • 9 sierpnia - umieszczenie filmów na YouTube Galerii Katowickiej i stronie do głosowania
 • 9 sierpnia - 27 sierpnia - głosowanie
 • 9 sierpnia - 27 sierpnia - obrady Jury
 • 30 sierpnia - ogłoszenie wyników
 • 2 września - wręczenie nagród

Szczegóły oraz regulamin akcji dostępne są na: www.galeriakatowicka.eu/haloslaskie

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE