Flixbus

i

Autor: Flixbus / Facebook

FlixBus zaczął jeździć spod Centrum Przesiadkowego w Gliwicach

FlixBus dołącza do przewoźników obsługujących Centrum Przesiadkowe w Gliwicach. Kursy rozpoczął wraz z początkiem marca 2023 r.

Pierwsza uruchomiona przez FlixBusa linia autokarowa obejmująca przystanek w gliwickim Centrum Przesiadkowym (stanowisko 19) ma jeździć w wybrane dni na trasie Zakopane – Kołobrzeg.

Poranny kurs do Zakopanego (o godzinie 4.40, przez Zabrze, Katowice, Kraków, Nowy Targ, Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską) będzie obsługiwany od czwartku do poniedziałku.

Do Kołobrzegu natomiast autokar FlixBusa wyruszy z Centrum Przesiadkowego od piątku do wtorku, w porze nocnej (godzinie 1.40). Trasa wiedzie z CP Gliwice przez: Wrocław, Leszno, Poznań, Piłę, Jastrowie, Szczecinek, Koszalin, Mielno i Ustronie Morskie.

Gliwiccy urzędnicy przypominają, że z nowego Centrum Przesiadkowego przy ul. Składowej, zlokalizowanego po północnej stronie gliwickiego dworca PKP, można od kilku tygodni jeździć liniami autokarowymi do:

  • Krakowa,
  • Wrocławia,
  • Rzeszowa,
  • Ustrzyk Dolnych.

Połączenia obsługują prywatni przewoźnicy: Inter (stanowisko 21) i Neobus (stanowisko 23). W lutym przystanek na terenie gliwickiego Centrum Przesiadkowego otworzył również Sindbad (stanowisko 22), oferujący podróżnym kursy do Austrii, Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy, Szwecji i Norwegii.