Festiwal Kolej w miniaturze w Sosnowcu

i

Autor: Marcin Twaróg

Festiwal Kolej w miniaturze przyciągnął do Sosnowca tłumy gości

Takiej frekwencji chyba nikt się nie spodziewał. Festiwal Kolej w miniaturze przyciągnął do CKZiU w Sosnowcu prawdziwe tłumy miłośników miłośników modelarstwa. Festiwal w Sosnowcu potrwa do niedzieli.

Tłumy takie, ze czasami trudno się przecisnąć przez korytarze CKZiU w Sosnowcu i trzeba odstać kilka chwil, aby dostać się blisko stoisk. Festiwal Kolej w miniaturze odbywa się w sobotę i niedzielę i wzbudza ogromne zainteresowanie. Wśród gości są zarówno małe dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z miniaturowymi kolejkami, jak i dorośli modelarze, szukający inspiracji i elementów do wzbogacenia własnych kolekcji.

Kolej w miniaturze w Sosnowcu

Zobacz zdjęcia

Festiwal Kolej w miniaturze odbywa się w Sosnowcu już siódmy raz. W tym roku jest wyjątkowy. Nie dość, że możemy zobaczyć gigantyczną makietę, stworzoną wspólnie przez uczestników konkursu na najlepszy segment makiety, najciekawszy skład pociągu i najefektowniejszą ekspozycję, to możemy nawet samemu poprowadzić pociąg. Taką atrakcję fundują najmłodszym kolekcjonerzy, którzy przyjechali do Sosnowca z całego kraju.

Festiwal to dodatkowo także edukacja, doświadczanie fascynacji techniką poprzez wielką, powszechną zabawę kolejkami. Miłośnicy Kolei prezentują swe techniczne, modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, organizują ruch kolejowy, sterują jazdą lokomotyw i pociągów oraz - co jest najważniejsze – wciągają w tę zabawę widzów, przybyłych gości.

Festiwal Kolej w miniaturze odbywa się w sobotę i niedzielę w CKZiU w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego.

  • Sobota, 18 marca 2023, godz. 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 19 marca 2023, godz. 10:00 – 17:00

Od godz. 13:30 do godz. 14:30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE