Ewelina Stasik, dyrektor IX LO w Sosnowcu nie rezygnuje ze stanowiska

i

Autor: Arkadiusz Chęciński/FB

Edukacja

Ewelina Stasik, dyrektorka IX LO w Sosnowcu, zostaje. Z radości wszyscy mogą tańczyć jak Wednesday Addams

2023-09-26 7:13

To fantastyczna informacja dla całej społeczności szkolnej IX LO w Sosnowcu. Dyrektor Ewelina Stasik, popularna w sieci od studniówki, na której tańczyła jak Wednesday Addams, nie rezygnuje ze stanowiska i zostaje w liceum. Powodem jej wcześniejszej decyzji były zarobki.

Ewelina Stasik zostaje w szkole na stanowisku dyrektora

Dyrektor IX LO w Sosnowcu Ewelina Stasik nie rezygnuje ze stanowiska. O zmianie jej decyzji informuje w swoich mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Chęciński. 

Spotkaliśmy się, rozmawialiśmy długo i jak zawsze naprawdę miło. Uspokajam uczniów, rodziców oraz całą społeczność IX LO - pani dyrektor zapewniła mnie, że zostaje w szkole i nic się w tej kwestii nie zmienia" - napisał. 

Nie sposób jednak nie rozmawiać o bałaganie, jaki jest w edukacji, a jaki zgotował nam minister Czarnek. Brak stabilizacji, niezrozumiałe próby reformy, ciągłe obniżanie rangi nauczyciela oraz destabilizacja finansów samorządów odbijają się na naszych dzieciach. Z tym trzeba skończyć, bo konsekwencje w przyszłości mogą być nieodwracalne" - dodał. 

Poszło o zarobki. Dyrektor zarabia 5 tys. zł na rękę

Przypomnijmy, że przyczyną złożonej przez Ewelinę Stasik rezygnacji była pensja - jej zdaniem - za niska. „Moje wynagrodzenie wynosi 5 tys. zł na rękę i jako dyrektor nie mam prawnej możliwości dobrania sobie godzin ponadwymiarowych czy podjęcia dodatkowej pracy w innej szkole - mówiła Ewelina Stasik podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami, cytowana przez „Gazetę Wyborczą", która to poinformowała o decyzji dyrektor. 

Tańczyła jak Wednesday Addams na studniówce. Filmik podbił TikToka

Uczniowie i rodzice byli gotowi walczyć o Ewelinę Stasik. 

Dyrektor jest bardzo lubiana przez całą społeczność szkolną, ale nie tylko. Podbiła serca internautów, tańcząc jak Wednesday Addams na studniówce. Filmik trafił na TikToka i zebrał ponad 4 mln wyświetleń i 161 tys. polubień.

No cóż, zatem może Ewelina Stasik ponownie zaprezentuje pokaz swoich umiejętności tanecznych? Wszak czas szybko zleci i uczniowie będą bawić się na kolejnej studniówce. A wygląda na to, że dyrektor IX LO jednak razem z nimi. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE