Eurowizja Junior 2019 rozpoczęta. Tak prezentują się finaliści [ZDJĘCIA]

2019-11-19 12:59

Za nami oficjalne otwarcie 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019. Na uroczystej gali w Teatrze Śląskim w Katowicach zaprezentowali się reprezentanci wszystkich 19 państw, biorących udział w tegorocznym konkursie. Wielki finał już w niedzielę, 24 listopada w Arenie Gliwice.

W Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior 2019. Na scenie pojawili się zaproszeni goście oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata. Wielki finał Eurowizji Junior 2019 już w najbliższą niedzielę w Arenie Gliwice.

To bez wątpienia jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Eurowizja Junior 2019 odbywa się w tym roku w Polsce, a konkretnie w Arenie Gliwice. Polska jest gospodarzem tej imprezy dzięki temu, że ubiegłoroczną edycję wygrała Roksana Węgiel.

Polska bierze udział w konkursie Eurowizji Junior po raz szósty. W tegorocznej edycji konkursu nasz kraj reprezentować będzie Viki Gabor - laureatka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior”. Młoda wokalistka zaśpiewa na gliwickiej scenie piosenkę “Superhero”.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to jedna z największych międzynarodowych imprez muzycznych, jakie do tej pory gościły w naszym kraju. Wydarzenie jestod 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. W Eurowizji Junior biorą udział wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, pochodzący z krajów członkowskich EBU. Impreza wspiera talent i bardzo często otwiera drogę młodym wokalistom do wielkiej  muzycznej kariery czego przykładem jest Roksana Wegiel. Hasło tegorocznego 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 to „Share The Joy" („Dziel się radością”).

W ramach konkursu Eurowizji Junior 2019 w Arenie Gliwice czekają nas dwa koncerty. Pierwszy już w sobotę, 23 listopada. Będzie to koncert jurorski, natomiast dzień później odbędzie się finał transmitowany na antenie TVP, współgospodarza imprezy.

Wydarzenie finałowe poprowadzą: Roksana Węgiel, Olek Sikora oraz Ida Nowakowska.

Dyrektorem artystycznym widowiska jest Konrad Smuga. Autorem scenografii - Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Gromee.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE