Eurowizja Junior 2019. Jakie atrakcje czekają na uczestników w Gliwicach? Znamy szczegóły

2019-11-15 8:38
Roksana Węgiel i Viki Gabor
Autor: materiały prasowe & Karol Makurat/REPORTER

Wielkimi krokami zbliża się Eurowizja Junior 2019. To niezwykłe muzyczne wydarzenie odbędzie się w tym roku w Polsce, a konkretnie w Gliwicach już 24 listopada. Miasto-gospodarz przygotowało dla uczestników konkursu szereg atrakcji. Znamy szczegóły.

Finał Eurowizji Junior w Arenie Gliwice odbędzie się już 24 listopada. Polskę będzie reprezentowała Viki Gabor z piosenką "Superhero". 12-latka chce pójść w ślady Roksany Węgiel, ubiegłorocznej zwyciężczyni tego prestiżowego konkursu.

Zanim jednak na Arenie Gliwice rozpocznie się wielkie muzyczne show, reprezentanci 19 krajów, którzy wezmą udział w konkursie Eurowizji Junior, będą mieli okazję poznać lepiej miasto-gospodarza tegorocznej imprezy. Wiadomo już, że młodzi artyści będą mogli zwiedzić m.in. gliwicką palmiarnię, a także wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku.

Eurowizja Junior w Gliwicach 2019. Kto zaśpiewa?

Organizatorem Eurowizji Junior jest Europejska Unia Nadawców oraz Telewizja Polska. Tegoroczna edycja odbywa się w Polsce, dzięki temu, że w ubiegłym roku w tym konkursie najlepsza była Polka - Roksana Węgiel, która oczarowała europejskich widzów piosenką "Anyone I Want To Be". I to właśnie Roksana Węgiel będzie jedną z prowadzących całe wydarzenie. Pomogą jej Olek Sikora i Ida Nowakowska.

- Dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu naszej reprezentantki Polska ma możliwość i zaszczyt organizować ten konkurs u nas, a Gliwice i Śląsk to tak piękny region i piękne miasto, że wyboru TVP i Europejskiej Unii Nadawców nie trzeba komentować – mówi Sylwia Banaszewska z Urzędu Miasta w Gliwicach.

Tegoroczną reprezentantką Polski jest Viki Gabor. 12-latka z romskimi korzeniami. Artystka zaprezentuje na scenie utwór "Superhero", który stylistyką bardzo przypomina zeszłoroczny, zwycięski song Roksany Węgiel. Czy Polska ma szansę na drugie zwycięstwo z rzędu? Przekonamy się już 24 listopada, kiedy to w Arenie Gliwice odbędzie się koncert finałowy. Dodajmy, że dzień wcześniej odbędzie się tzw. koncert jurorski.

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach. Jakie atrakcje dla uczestników?

Choć konkurs piosenki Eurowizja Junior 2019 odbywa się w Gliwicach, władze miasta nie mają zbyt wielkich możliwości w kwestii organizacji imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Wszystko przez to, że nie pozwala na to umowa podpisana z organizatorami tak dużego cyklicznego wydarzenia.

Mimo to, miasto przygotowało specjalne atrakcje dla reprezentantów wszystkich 19 krajów, biorących udział w Eurowizji Junior.

- Wszystkie delegacje będą spędzały swój czas na Śląsku, a miasto od poniedziałku będzie udekorowane - pojawi się ponad 150 flag Eurowizji, wydarzenie będzie więc na ulicach miasta widoczne  - zapowiedziała Sylwia Banaszewska z UM Gliwice.

Jak zapowiedziały władze Gliwic, ze względu na Eurowizję na rynku szybciej niż zwykle wystartuje Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie dostępny dla gości i mieszkańców już od piątku, 22 listopada. Mają się na nim też pojawić młodzi artyści, biorący udział w Eurowizji Junior 2019. Wiemy też, że uczestnicy konkursu zwiedzą m.in. gliwicką palmiarnię w Parku Chopina. Pojadą też do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE