Emotkowe pożeracze smutków

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Emotkowe pożeracze smutków

Emotkowe pożeracze smutków trafiają do podopiecznych domów dziecka i hospicjów. Trwa ogólnopolska akcja szycia poduszek w kształcie emotek

2021-01-29 12:54

Do wielkich żółtych buziek z różnymi minami można się przytulić i zapomnieć o kłopotach. W wielkie szycie zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 47 w Sosnowcu, którzy najpierw przeszli szkolenie online.

Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu bierze udział w ogólnopolskim projekcie eTwinningowym pod nazwą „Emotkowe Pożeracze Smutków”. Polega on na ręcznym uszyciu poduszek przez uczniów oraz przekazaniu ich wybranemu Domowi Dziecka, czy Hospicjum. Obdarowane taką poduszą osoby mają się do czego przytulić.

- Dzieciaki w naszej szkole bardzo fajnie się zaangażowały w szycie poduszek. Mimo, że na początku założyliśmy, że w projekcie będą brały udział dzieci z klas VII i VIII , to okazało się, że młodsze dzieci też bardzo chcą szyć. Dlatego teraz pracujemy w większym gronie - powiedziała nam dyrektor SP47 w Sosnowcu Aneta Frugalska.

Projekt szycia przytulanek zapoczątkowała nauczycielka w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach - Marta Florkiewicz-Borkowska. Bardzo szybko rozprzestrzenił się on na całą Polskę.

- To jest ważne, że dzieci szyją te poduszki ręcznie, czyli nie posługujemy się maszyną do szycia. Myślę, że to jest jakaś odmiana od tego co do tej pory znają. Dzieci same wybieraj sobie buźkę jaką chcą zrobić. Emotki robione przez dzieciaki z naszej szkoły w większości są uśmiechnięte i z serduszkowymi oczami - dodaje Aneta Frugalska.

Jedna z emotkowych poduszek trafiła na aukcje WOŚP. Można ją wylicytować i w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Do ogólnopolskiego projektu "Emotkowe pożeracze smutków" zgłosiło się już kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Sympatyczne poduszki szyje w domach już ponad 300 uczniów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12