Dzień Dziecka pod oknami Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Były bańki mydlane i pokazy sztuczek [ZDJĘCIA]

2020-06-01 20:26

Ten Dzień Dziecka był inny niż zwykle. W sosnowieckim Centrum Pediatrii doktorzy Clowni podnoszą na duchu małych pacjentów na oddziałach. Teraz jest inaczej. Z powodu pandemii wolontariusze nie mogą wchodzić na teren szpitala. Bez względu na ograniczenia postanowili zrobić niespodziankę małym pacjentom i pod oknami sosnowieckiego Centrum Pediatrii poprawiali im humor.

Z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz z maseczkami zakrywającymi kolorowe noski, Doktorzy Clowni pojawili się pod szpitalem, by zanieść uśmiechy i dobre humory pacjentom i całemu personelowi. Były bańki mydlane, pokazy sztuczek, a także malowanie transparentu. W Dzień Dziecka nie mogło zabraknąć upominków, dlatego Fundacja „Dr Clown” przekazała wyjątkowe „Paczki z uśmiechem”.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.

ZOBACZ także: Żołnierze Jednostki Wojskowej Agat wozem bojowym odwiedzili małych pacjentów gliwickiego szpitala [WIDEO, ZDJĘCIA]

Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi”, Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii – wyjaśnia Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia i zminimalizowanie poczucia lęku, który towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom.

– Choroba i związany z nią pobyt w szpitalu jest bardzo trudną sytuacją dla każdego dziecka. W sytuacji epidemii dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać na świetlicach, są odizolowani, co buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z naszego „Śmiechofonu” – dodaje Karina Wojtusiak, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Sosnowcu.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia.

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Dzień Dziecka w Sosnowieckim Centrum Pediatrii