Duża przebudowa u. Hajduki w Świętochłowicach. Prace mają ruszyć już w czerwcu

i

Autor: UM Świętochłowice

Wiadomości

Duża przebudowa ul. Hajduki w Świętochłowicach. Prace mają ruszyć już w czerwcu

2024-05-15 9:12

Już niebawem rozpocząć mają się prace polegające na przebudowie ul. Hajduki w Świętochłowicach. Inwestycja podzielona została na dwa etapy, a jej całkowity koszt to ponad 2,1 mln zł.

Gruntowna przebudowa ul. Hajduki w Świętochłowicach

W czerwcu br. mają rozpocząć się prace związane z przebudową ul. Hajduki w Świętochłowicach. Inwestycja jest długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta. W zakres prac wchodzi wymiana nawierzchni i całej konstrukcji drogi. Inwestycja została podzielona na dwa etapy.

Pierwszy etap prac zakłada wyremontowanie odcinka ul. Hajduki od skrzyżowania z ul. Wiśniową do skrzyżowania z ul. Plebiscytową. Trwają uzgodnienia dotyczące tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie. Za realizacje pierwszego etapu inwestycji odpowiedzialna jest firma EUROTECH z Zabrza. Ze względu na wygodę mieszkańców większość prac przeprowadzane będzie w okresie wakacyjnym.

W drugim etapie inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Hajduki i Plebiscytowej. Umowa na wykonanie zadania została podpisana w piątek 10 maja br. z firmą Silesia Invest.

Całkowity koszt przebudowy to ponad 2,1 mln zł, z czego 1,6 mln zł pochodzi z dotacji celowej z Funduszu Odporności Metropolii GZM, a pozostałe 573 tys. zł z budżetu miasta Świętochłowice.