Druga fala koronawirusa. W Czechach wracają restrykcje. W Polsce to tylko kwestia czasu

2020-09-23 11:47 Arkadiusz Nauka
Druga fala koronawirusa. W Czechach wracają restrykcje. W Polsce to tylko kwestia czasu
Autor: pixabay.com Druga fala koronawirusa w Czechach. Rząd zapowiada powrót restrykcji

Grozi nam kolejny lockdown, powrót do obostrzeń i narodowej kwarantanny? Patrząc na to co dzieje się z pandemią koronawirusa w Europie można zakładać taki scenariusz. Coraz więcej państw postanowiło wrócić do ograniczeń i restrykcji. W Czechach padł kolejny dzienny rekord zakażeń i rząd zapowiedział zdecydowane działania. Szczegóły na slask.eska.pl.

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Druga fala koronawirusa w Europie. Czesi zapowiadają kolejne restrykcje

Koronawirus w Czechach. Zaraza nie odpuszcza. W ciągu ostatniej doby odnotowano u naszych południowych sąsiadów ponad 1,5 tysiąca zakażeń, a czeski minister zdrowia Adam Vojtech podał się do dymisji. Zastąpił go wirusolog Roman Prymula, który ostatnio publicznie powiedział, że nie doceniono zagrożenia jaki wirus za sobą niesie.

Nowy czeski minister zdrowia zapowiedział, że zostaną wprowadzone nowe restrykcje, bo jego celem jest "stabilizacja sytuacji epidemicznej i spłaszczenie (krzywej) epidemii". O jakie restrykcje chodzi?

  • ograniczenia dozwolonej liczby uczestników imprez na zewnątrz i w środku,
  • skrócenie o 2 godziny funkcjonowania barów, restauracji, klubów nocnych i dyskotek.

Najgorzej sytuacja epidemiczna przedstawia się w Pradze, gdzie służby sanitarne odnotowały 218 zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Wprowadzone restrykcje mają pozwolić na opanowanie trudnej sytuacji u naszych południowych sąsiadów.

Koronawirus w Czechach

Od początku marca w Czechach potwierdzono ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem. Ponad połowa chorych zdążyła już wyzdrowieć.

U zdecydowanej większości osób choroba ma łagodny lub bezobjawowy przebieg. W szpitalach przebywa obecnie 494 pacjentów z Covid-19, przy czym 101 jest w ciężkim stanie. To najwyższa liczba hospitalizowanych od wybuchu epidemii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Druga fala koronawirusa. Wesela tylko do 15 osób. Wielka Brytania zaostrza restrykcję. Nas też to czeka?

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami